آیا انجام کاشت مو دردناک است؟

با استفاده از بی‌حسی موضعی پیش از انجام کاشت مو، هیچ درد و ناراحتی احساس نخواهد شد.

زمان بهبودی کاشت مو به روش FUT چقدر است؟

زمان بهبودی بین ۳ تا ۴ هفته می‌باشد

آیا نتیجه کاشت مو دائمی است؟

از آنجایی که واحدهای کاشته شده در مناطق بدون مو مطابق با اصول ژنتیکی در قسمتهای مربوطه قرار می‌گیرند، رشد آنها به صورت مادام‌العمر می‌باشد.

یافتن پزشک باتجربه و ماهر برای کاشت مو

با انجام تحقیق و بررسی، مشورت با پزشکان معتبر در محل زندگی، پرس و جو با دوستان و افرادی که قبلاً از کاشت مو استفاده کرده‌اند می‌توان از انتخاب متخصص کاشت مو خوب، باتجربه، حرفه‌ای و معتبر اطمینان حاصل کرد.

آیا کاشت مو به روش FUT به طور گسترده در دسترس است؟

بسیاری از پزشکان ارائه دهنده خدمات کاشت مو، هر دو روش FUT و FUE را انجام می‌دهند. کاشت مو تنها بایستی بوسیله اشخاص ماهر و باتجربه انجام شود. نتیجه حاصل از کاشت مو به میزان تجربه و مهارت پزشک بستگی دارد. برای دستیابی به بهترین نتیجه بایستی پزشکی را انتخاب کنید که به او اطمینان دارید. چنانچه مایل به کاشت مو به روش FUT هستید، با ما تماس بگیرید تا ترتیب ملاقات شما با پزشک متخصص داده شود. پس از انجام آزمایش، گزینه درمانی مناسب با توجه به شرایط شما در نظر گرفته خواهد شد. فرم مورد نظر را پر کرده تا مشاورین ما برای ترتیب دادن جلسه مشاوره در کلینیک نزدیک به محل زندگی‌تان با شما تماس بگیرند.

+ نوشته شده در سه شنبه چهاردهم مرداد 1399 ساعت 17:16 توسط رعنا عنابستانی بدون نظر

پس از کاشت مو به هنگام خواب بایستی برای چند شب سر بالاتر از سطح زمین قرار گیرد.

از نوشیدن الکل و استعمال دخانیات تا چند روز پس از کاشت مو خودداری شود.

روز پس از کاشت مو، بایستی با شامپو سر را شستشو دهید.

در صورت قرار گرفتن در معرض نور خورشید، بایستی سر خود را برای جلوگیری از تماس مستقیم با اشعه ماورای بنفش، بپوشانید.

تا ۷ روز پس از کاشت مو باید سر خود را حداقل دو بار در روز به آرامی بشویید.

تا ۱۰ روز پس از کاشت، بایستی شستشوی موهای خود با شامپو را ادامه داده و از موهای خود مراقبت کنید. برای شستشوی مو از آب داغ استفاده نکنید.

می‌توانید دو هفته پس از کاشت مو به استعمال دخانیات ادامه دهید.

یک ماه پس از کاشت مو می‌توانید از روغن، نرم‌کننده و حالت‌دهنده و رنگ مو استفاده کنید. همچنین می‌توانید پس از یک ماه به ورزش ادامه دهید.

کاشت مو به روش FUT دارای مزایای بسیاری بوده ولی خطراتی نیز به همراه دارد. در صورتیکه دستورالعمل‌های ذکر شده در مورد نکات قبل و بعد از کاشت به دقت رعایت شوند، خطرات موجود به حداقل رسانده می‌شود. معمولاً تا ۱۶هفته پس از عمل کاشت مو، افراد شاهد رشد مو هستند ولی این زمان از فردی به فرد دیگر متفاوت است. کاشت مو چنانچه تنها توسط یک متخصص کاشت مو خوب  و با تجربه  انجام شود، تضمین‌کننده کاشت موفقیت‌آمیز به روش FUT است.

+ نوشته شده در دوشنبه سیزدهم مرداد 1399 ساعت 17:14 توسط رعنا عنابستانی بدون نظر

پیش از کاشت، طول موها باید بین ۲ تا ۳ سانتی‌متر باشد تا به پوشاندن بخیه‌ها پس از کاشت کمک کند.

جهت انعطاف‌پذیری پوست سر، یک ماه پیش از کاشت مو بایستی اقدام به ماساژ پوست سر شود . ماساژ کامل پوست سر بسیار اهمیت دارد. مقدار موی موجود برای کاشت به سستی و انعطاف‌پذیری ناحیه اهداکننده پوست بستگی دارد. معمولاً به متقاضیان توصیه می‌شود که دو بار در روز به مدت ۱۰ دقیقه پوست سر را به طور کامل ماساژ داده تا به رشد موهای موجود برای کاشت کمک شده و زخم ایجاد شده پس از کاشت به حداقل رسانیده شود.

۱ روز پیش از کاشت بایستی از مصرف ریگین (Regain) خودداری کرد.

در مورد ادامه مصرف داروهای ضد ریزش موی مورد تأیید FDA با پزشک خود مشورت کنید.

پزشک به شما توصیه خواهد کرد که پیش از کاشت مو، مصرف هرگونه ویتامین و مکل غذایی را متوقف کنید.

حداقل دو هفته پیش از کاشت مو بایستی مصرف آسپیرین را متوقف کرد.

یک هفته پیش از کاشت مو به توصیه پزشک از شامپوی مناسب استفاده شود.

۴۸ ساعت پیش از کاشت مو از نوشیدن الکل خودداری شود.

معمولاً پزشک پیش از کاشت مو مصرف داروهای خاصی را به شما توصیه خواهد کرد. مصرف صحیح این داروها اهمیت دارد.

در روز کاشت مو، مقدار کافی صبحانه مصرف شود.

در روز کاشت مو از مصرف نوشیدنی‌های کافئین‌دار مانند چای و قهوه خودداری شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر بهتر است با یک متخصص کاشت مو خوب مشورت کنید.

+ نوشته شده در یکشنبه دوازدهم مرداد 1399 ساعت 17:9 توسط رعنا عنابستانی بدون نظر

عوارض بعد از کاشت مو ترکیبی به ندرت دیده می‌شود. در زیر چند نمونه از این عوارض آورده شده است که در صورت مشاهده می‌توانید با  یک متخصص کاشت مو خوب  مشورت نمایید.

عفونت

امکان بروز عفونت پس از کاشت مو به روش ترکیبی وجود دارد اما بسیار نادر بوده و احتمال آن ۱ در ۱۰۰۰ است. خوشبختانه، می‌توان با استفاده از آنتی‌بیوتیک به راحتی از بروز عفونت پیشگیری کرد.

نازک شدن موقتی موها

این یک عارضه جانبی شایع پس از کاشت مو است. موهای کاشته شده پس از انجام عمل شروع به ریزش می‌کنند. به هر حال، موها دوباره رشد خواهند کرد. ممکن است پس از عمل پیوند، موها پیش از موعد شروع به ریزش کنند. با این حال، ریزش مو دائمی نیست و موهای شما پس از چند ماه دوباره رشد می‌کنند.

بیحسی

بیحسی پس از انجام عمل کاشت مو، اجتناب‌ناپذیر است. این عارضه معمولاً در قسمت اهداکننده اتفاق افتاده و حدود ۱۸ هفته باقی می‌ماند. اگر این عارضه پس از گذشت ۱۸ هفته برطرف نشد باید به پزشک مراجعه کنید.

+ نوشته شده در شنبه یازدهم مرداد 1399 ساعت 17:19 توسط رعنا عنابستانی بدون نظر

کاشت مو توزیع مجدد مو را تسهیل می‌کند. هدف اصلی این درمان‌ها گرفتن فولیکول‌های مو است که مستعد طاسی ارثی از ناحیه اهدا کننده برای قرار دادن در ناحیه دهنده نیستند. جراحان با تجربه به طور هوشمندانه فولیکولهای مو را به محل دریافت کننده وارد می‌کنند تا نتایج غیر قابل کشف ایجاد شود و این امر برای دستیابی به بازده‌های رشد و تراکم بالا انجام می‌شود. جراحان معتبر با توجه به تعداد محدودی از فولیکول‌های اهدا کننده قابل دوام، قادر به برداشت از محل‌های دهنده می‌باشند.

پوست سر ممکن است پس از جراحی کاشت مو تا اندازه‌ای حساس شود. لازم است که سر چند روزی پانسمان شود، و پزشک ممکن است مسکن، آنتی بیوتیک برای جلوگیری از عفونت و یا داروهای ضد التهابی برای متوقف کردن تورم تجویز کند. زمان بهبودی بستگی به نوع عمل جراحی دارد، با روش FUE زمان بهبودی سریع‌تر است. به طور کلی، بیشتر افراد در عرض یک هفته پس از عمل به کار باز می‌گردند. اگر بخیه استفاده شود، آنها ظرف ۱۰ روز کشیده خواهند شد. علاوه بر هزینه‌های درمان، چندین هزینه اضافی برای بهبودی وجود دارد که باید در نظر بگیرید. این هزینه‌ها عبارتند از:

داروهای ضد درد یا مسکن در طی بهبودی فوری

داروهای ضد التهابی برای کاهش تورم در ناحیه جراحی

آنتی بیوتیک‌ها برای کاهش خطر عفونت

اگر عوارضی را تجربه کرده‌اید، که شایع‌ترین آن عفونت است، باید آن را درمان کنید. این می‌تواند منبع هزینه‌های اضافی، از جمله هزینه‌های دارو و مراجعات به یک متخصص کاشت مو خوب می باشد.

+ نوشته شده در چهارشنبه هشتم مرداد 1399 ساعت 17:1 توسط رعنا عنابستانی بدون نظر

می‌­توان از ترکیب روش برداشت واحد فولیکولی و پیوند واحد فولیکولی برای کاشت مو استفاده کرد. از این روش در بیمارانی که دچار تاسی گسترده هستند استفاده می­شود. در این روش، به صورت همزمان از روش برداشت واحد فولیکولی و روش پیوند واحد فولیکولی استفاده می­شود و در مقایسه با سایر روش­‌های کاشت مو، می­توان گرافت‌­های بیشتری را روی پوست سر پیوند داد. این روش در یک جلسه و تحت بی­حسی موضعی انجام می­شود، پس از اتمام مراحل درمان هیچ گونه بافت اسکار در پشت سر ایجاد نخواهد شد.

کاشت مو به روش (BHT)

به معنی انتقال مو از بدن به سر می باشد، در این روش کاشت،  مو از نواحی مختلف بدن مانند سینه، کتف ها، پشت، ران ها و غیره برداشته شده و در قسمت‌های کم پشت سر کاشته می‌شود، از آنجا که جنس موهای بدن با موهای سر کمی متفاوت است معمولا این روش کاشت به تنهایی و به عنوان گزینه اول پیشنهاد نمی شود. کاشت مو به روش BHT برای کسانی توصیه می شود که بانک مو کافی در قسمت پشت سر و بالای گردن ندارند و ناچارا پزشک مجبور به انتقال مو از بدن می باشد.

کاشت مو به روش (SUT)

در روش کاشت SUT پیاز مو به صورت دستی برداشت و کاشت نمی شود بلکه به وسیله پانچ لیزری از محل اهدا کننده که معمولا پشت سر می باشد جدا شده و سپس فریز می گردد و در نهایت به نواحی کم مو و طاس انتقال می یابد، به دلیل فریز شدن فولیکول‌های مو تا زمان کاشت از تخریب آن‌ها جلوگیری می شود. در روش SUT با توجه به وجود پانچ لیزری و سیستم فریز درصد بسیار کمی از ریشه موها حین برداشت و کاشت از بین می‌روند، طبق برخی از آمار میزان هدر رفتن فولیکول‌های مو به کمتر از ۱% در این روش می‌رسد. در روش SUT متقاضی بیهوش نمی شود بلکه صرفا از بی حسی موضعی استفاده می گردد. جراحی و برداشت لایه های پوستی نیز در این روش صورت نمی‌گیرد. این روش تقریبا مانند روش FIT است.

برای کسب اطلاعات بیشتر بهتر است به یک متخصص کاشت مو خوب مشورت کنید.

+ نوشته شده در دوشنبه ششم مرداد 1399 ساعت 17:7 توسط رعنا عنابستانی بدون نظر

مواردی وجود دارد که صرف نظر از زمان عمل جراحی کاشت مو باید در نظر بگیرید. برای اطمینان از کسب بهترین نتایج ممکن، سعی کنید از موارد زیر اجتناب کنید:

بارداری

بارداری یا هر گونه بیماری دیگر می‌تواند تاثیر زیادی بر رشد مو داشته باشد. اطمینان حاصل کنید که قبل از برنامه ریزی برای جراحی، وجود هر گونه مشکل و دارو را به پزشک

اطلاع دهید.

عوامل خارجی

عوامل خارجی مانند میزان شدید استرس یا مقاومت پوست سر می‌توانند موجب تضعیف و از دست رفتن موهای شما شوند. این عمل جراحی ظاهر جدیدی به شما ارائه می‌دهد، نباید آن را ازدست بدهید!

انجام کاشت بسیار زود هنگام

ممکن است. اگر شما خیلی جوان هستید و چر خه ریزش مو را بهط ور کامل طی نکرده‌اید، ممکن است برای جبران خسارت وارده،نیاز به چند جراحی کاشت مو داشته باشید.

اگرچه عمل جراحی کاشت مو عمدتا زیبایی است اما هنوز هم جراحی جدی می‌باشد. برای داشتن بهترین روند بهبودی، به زمان بازیابی و نحوه تاثیر آن بر شیوه زندگی قبل از تعیین زمان جراحی خود، کاملا توجه کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر بهتر است با یک متخصص کاشت مو خوب مشورت کنید.

+ نوشته شده در یکشنبه پنجم مرداد 1399 ساعت 18:15 توسط رعنا عنابستانی بدون نظر

عوامل بسیاری در تعیین زمان مناسب و بهترین سن کاشت مو موثر می‌باشند که عبارتند از:

وضعیت موجود ریزش مو

مرحله فعلی ریزش موی شما می‌تواند به عوامل بسیاری در سابقه خانوادگی شما مرتبط باشد. اگر افراد بسیاری هستند که ریزش موی شدید دارند، این احتمال وجود دارد که شما نیز از همان نوع ریزش مو رنج ببرید. اگر ریزش موی شما به یک چرخه عادی ثابت شده یا کند شده رسیده است، نسبت به زمانی که هنوز از ریزش موی ژنتیکی رنج می‌برید، متقاضی بهتری برای عمل جراحی کاشت مو هستید.

تاثیر سن

در حالی که سن دقیقی وجود ندارد که شما نیاز به کاشت مو داشته باشید، عموما در افراد زیر ۲۵ سال انجام نمی‌شود. این امر به دو دلیل است: یکی این که می‌تواند وضعیتی به نام ریزش در اثر شوک را ایجاد کند که موهای سالم موجود در طول پروسه کاشت، به دلیل نزدیک بودن به ناحیه، آسیب می‌بینند. دوما، شما ممکن است موهایی داشته باشید که به صورت ژنتیکی در آینده می‌ریزند، اما ممکن است هنوز این اتفاق نیفتاده باشد و تا سن ۲۵ سالگی کامل می‌شود. در حالی که درست است که هر فرد متفاوت می‌باشد، معیار میانگین برای جراحی کاشت مو سن بالای ۳۵ سال است. در این مرحله، ریزش مو باید تثبیت شده باشد.

توانمندی ناحیه برداشت

هر کس مقدار مشخصی ناحیه دهنده دارد. بنابراین سوال اینگونه می‌شود که، چگونه می‌توان موها را به طور موثر و به بهترین شکل توزیع کرد؟ اگر کسی شروع به طاس شدن از جلوی سر شود و ما از ناحیه اهدا کننده برای آن استفاده کنیم، ممکن است موهای ناحیه اهدا برای استفاده در جلوی سر به اندازه کافی نباشد و موهای شما شروع به نازک شدن در آن محل کنند. همچنین تغییرات زیادی در موهای اهدا کننده از بیماری به بیمار دیگر وجود دارد و این بستگی به تراکم موی طبیعی شما دارد. این تراکم را می‌توان با استفاده از یک تراکم سنج اندازه گیری کرد. این اندازه گیری به ما می‌گوید که در هر اینچ مربع چه تعداد گرافت مو وجود دارد. این تعداد می‌تواند بین ۱۵۰۰ تا ۱۰۰۰۰ تا متفاوت باشد، اما به فرد بستگی دارد. با داشتن مقدار محدودی مو برای استفاده جهت کاشت مو، بیمار و هر متخصص کاشت مو خوب باید با دقت روی موقعیت هر گرافت برای رسیدن به بهترین نتیجه برنامه ریزی کنند.

+ نوشته شده در شنبه چهارم مرداد 1399 ساعت 17:8 توسط رعنا عنابستانی بدون نظر

قبل از هر کاری باید مفهوم کاشت مو توسط لیزر را توضیح دهیم. نقش فعلی لیزر در کاشت مو، ایجاد سوراخ­‌های مورد نیاز برای قرار دادن گرافت درون پوست است. در کاشت مو به کمک لیزر هزاران فاکتوری که در موفقیت کار نقش دارند در نظر گرفته نمی­‌شوند. از آنجایی که از لیزر در بخش­‌های اصلی کاشت مو مانند برداشت فولیکول، تقسیم گرافت و قرار دادن آنها درون پوست استفاده می­‌شود، باید عبارت کاشت مو توسط لیزر را با عبارت ایجاد سوراخ­‌های مورد نیاز برای پیوند توسط لیزر تعویض کرد تا بتوان نقش اصلی لیزر را در کاشت مو درک کرد.

آیا این روش با درد همراه است؟

این ادعا که کاشت مو با لیزر یک روش بی ­درد است. گمراه کننده می­‌باشد. در حال حاضر از لیزر الترا یا سوپر ضرب‌ه­ای CO2 استفاده می­شود. این لیزرها بر خلاف لیزرهایی که با فوتوترمولیز انتخابی کار می­کنند. با کمک نیروی بخار به سوراخ کردن بافت می­پردازند. از آنجایی که ضربه این لیزرهای جدید بسیار کوتاه است. گرمای کمی به پوست منتقل می­شود و در نتیجه آسیب دیدگی بافت­‌های مجاور کمتر است. بافت­‌هایی که توسط لیزر هدف قرار داده می­شوند به صورت تصادفی تخریب می­شوند. به همین دلیل انجام این کار بدون بی­حسی کردن کامل پوست قبل از شروع درمان، بسیار دردناک است. به این ترتیب، لیزر یک روش بدون درد محسوب نمی­شود. بنابراین هر متخصص کاشت مو خوب باید قبل از شروع کار و کاشت مو پوست بیمار را بی‌حس می­کند تا دچار درد و ناراحتی نشود.

+ نوشته شده در چهارشنبه اول مرداد 1399 ساعت 16:58 توسط رعنا عنابستانی بدون نظر

پس از اتمام فرایند کاشت مو می‌توانید به تدریج شاهد نتایج مورد نظر باشید رعایت نکاتی که پزشک به شما گوشزد می­کند مهمترین نکات در کاشت مو محسوب می­شود.

پس از اتمام کاشت مو، هر متخصص کاشت مو خوب  به شما داروهایی مانند استروئید ( ضد التهاب )، داروی مسکن، و آنتی بیوتیک ( ضد عفونت ) می­‌دهد. پس اطلاعات لازم در خصوص زمان و نحوه مصرف آنها را در اختیار شما قرار می­دهد. پس اطلاعات لازم در خصوص زمان و نحوه مصرف آنها را در اختیار شما قرار می­دهد.

برداشت واحد فولیکولی یک روش کم تهاجم برای کاشت مو است، با این حال باید انتظار قرمز شدن پوست را در محل برداشت فولیکول و پیوند آن داشته باشید. قرمزی پوست براساس جنس پوست و شرایط بدنی شما، ظرف مدت چند روز بهبود می­یابد.

معمولا پس از کاشت مو هیچ گونه دردی را احساس نمی­کنید، اما باید از لمس کردن موضع و عرق کردن بیش ار حد اجتناب کنید. به این ترتیب پیشنهاد می­کنیم که تا دو روز پس از کاشت مو در منزل استراحت کنید. طبق دستور پزشک موهای خود را بشوئید و از نکاتی که پزشک در خصوص استفاده از شامپو در دو هفته اول پس از درمان گوشزد می­کند، پیروی کنید تا فرایند بهبود تسریع شود.

+ نوشته شده در سه شنبه سی و یکم تیر 1399 ساعت 16:55 توسط رعنا عنابستانی بدون نظر