کروناویروس از چه خانواده ای است؟ چگونه تشخیص داده میشود؟ آیا هر آزمایشگاهی میتواند عفونت این ویروس را تشخیص دهد؟ آیا آزمایش خاصی تحت عنوان آزمایش کرونا وجود دارد؟ با ما همراه باشید تا در این مقاله به بررسی این سوالات بپردازیم.

آزمایش کروناویروس چیست؟

آزمایش ویروس کرونا به دنبال یافتن علائم عفونت ویروس کرونا در ترشحات بینی، خون یا سایر مایعات بدن است. کرونا از انواع ویروس هایی هستند که سیستم تنفسی را آلوده می کنند.

خانواده کرونا در حالت عادی بیخطرند!

آنها هم در حیوانات و هم در انسان ها میتوانند خرابکاری کنند. عفونت های این ویروس در سراسر جهان شایع است. این خانواده ویروسی در حالت عادی معمولاً باعث بیماری جدی نمی شوند. اما گاهی اوقات کروناویروسی که حیوانات را آلوده می کند، تغییر کرده و به یک کروناویروس جدید مبدل می شود که می تواند افراد را به شکلی جدی و خطرناک آلوده کند. ویروس های کرونای منتقله از حیوانات می توانند جدی تر باشند و بعضی اوقات منجر به ذات الریه یا سینه پهلو می شوند. ذات الریه یک بیماری تهدید کننده زندگی است که در آن مایعات در ریه ها ایجاد می شوند.

آزمایش کرونا ویروس جدید برای چه هدفی انجام میشود؟

آزمایش ویروس کرونا برای کمک به تشخیص عفونت ها و کمک به جلوگیری از شیوع بیماری استفاده می شود.

چرا به آزمایش کروناویروس نیاز داریم؟

اگر علائم عفونت این ویروس را دارید و به تازگی به مناطقی از جهان سفر کرده اید که میزان عفونت آنها زیاد است ممکن است به آزمایش نیاز داشته باشید. همچنین اگر با کسی که به یکی از آن مناطق سفر کرده است برخورد داشته اید نیز باید آزمایش ویروس کرونا بدهید.

علائم کروناویروس شامل موارد زیر است:

·         تب

·         سرفه کردن

·         تنگی نفس

·         گلو درد

·         سردرد

علائم کووید-۱۹ معمولاً خفیف تر از موارد SARS و MERS است.

علائم کووید-۱۹ شامل موارد زیر است:

·         تب

·         سرفه کردن

 

·         تنگی نفس

+ نوشته شده در پنج شنبه هشتم اسفند 1398 ساعت 15:39 توسط رعنا عنابستانی بدون نظر

در این مقاله با نحوه شیوع ویروس کرونا آشنا خواهید شد و در ادامه چند نکته اساسی درباره محافظت از خود و دیگران در مقابل این ویروس خواهید خواند.

شیوع ویروس کرونا: ویروس کرونا چگونه پخش میشود؟

·         عفونت کروناویروس که با نام کرونای ووهان نیز شناخته میشود یک بیماری جدید است و دانشمندان هنوز در حال ارزیابی نحوه شیوع آن از شخصی به شخص دیگر هستند. اما ویروس های مشابه کرونا که تاکنون برای ما شناخته شده هستند، تمایل دارند که از طریق قطرات ریز مایع پس از عطسه و سرفه شیوع پیدا کنند.

·         وقتی فرد آلوده سرفه یا عطسه می کند، قطرات بزاق یا مخاط آلوده شده و حاوی ویروس کرونا را آزاد می کند. این قطرات می توانند در مجاورت افراد قرار گیرند و می توانند به طور مستقیم استنشاق شوند یا بر روی دستها جمع شوند. این ویروس ها میتوانند در صورتی که کسی صورت خود را لمس کند، به راحتی خود را به دهان و بینی و از آنجا بخش های عمقی سیستم تنفس برساند. پس از ورود به دستگاه تنفسی، ویروس با فعالیت خود میتواند عفونت ایجاد کند.

مراقب سطوح آلوده باشید

ویروس کرونا جدید همچنین می تواند از طریق سطوح آلوده مانند صندلی های اتوبوس یا قطار یا میز در مدرسه پخش شوند

حتی قبل از بروز علایم میتوانید ناقل باشید

شواهدی وجود دارد که نشان می دهد که این ویروس میتواند حتی قبل از بروز علائم ویروس کرونا توسط افراد ناقل و مبتلا به اشخاص دیگر هم منقل شوند.

چگونه از خود و دیگران در برابر ویروس کرونا محافظت کنیم؟

·         مکررا دست های خود را بشویید

·         وقتی عطسه یا سرفه میکنید جلوی دهان خود را بگیرید

·         ماسک صورت همیشه موثر نیست

ماسک از صورت محافظت می کند زیرا قطرات بسیار ریز مایع و گرد و خاک را فیلتر و یا مسدود میکند. با این حال ، ماسک ها ذرات آئروسل کوچکتر که می توانند به راحتی از ماسک عبور کنند را فیلتر نمیکنند. این احتمال وجود دارد که ذرات آلوده از اطراف ماسک وارد دهان و بینی شما شوند. علاوه بر این، کرونا ویروس قادر است از طریق چشم وارد بدن شما شود. بنابراین تنها به ماسک صورت اکتفا نکنید و اگر میتوانید از عینک محافظ استفاده کنید. اگر چنین عینکی ندارید میتوانید از عینک های طبی یا آفتابی به منظور محافظت بیشتر استفاده کنید.

·         با اورژانس تمایی بگیرید

اگر با سرفه شدید همراه با تب و مشکل تنفسی مواجه شدید همان لحظه با اورژانس یا مراکز درمانی اطراف محل سکونت خود تماس بگیرید

+ نوشته شده در چهارشنبه هفتم اسفند 1398 ساعت 16:31 توسط رعنا عنابستانی بدون نظر

همانطور که همه میدانیم ویروس کرونا از ووهان چین شیوع پیدا کرد و اکنون در اغلب کشورها آسیایی و تعدادی دیگر از کشورها شیوع پیدا کرده است. در این بین، کشو ما نیز تحت تاثیر این ویروس کشنده قرار دارد و تا همین الان که در حال خواندن این مقاله هستیم احتمالا شما زیادی از هموطنانمان جان خود را از دست داده اند. اجازه دهید در این مقاله به بررسی تاثیرات ویروس کرونا بر انسان بپردازیم و ببینیم که یک شخص مبتلا چگونه مورد حمله کرونا قرار خواهد گرفت علاوه بر این به بررسی شایعترین علائم کرونا ویروس جدید خواهیم پرداخت.

علائم کرونا ویروس جدید چگونه است؟

وزارت بهداشت دولت چین تاکنون شمار زیادی از شهروندان مبتلای خود را مورد بررسی گسترده قرار داده و شاید تاکنون بیش از ۴۵ هزار نفر مورد بررسی دقیق قرار گرفته اند. نتیجه بررسی ها به صورت یک گزارش جامع از سوی دولت چین منتشر شده است.

طبق چیزی که ما در این گزارش میخوانیم:

· علایم تا حد زیادی خفیف است (حدود ۸۱ درصد)

· آمار افرادی که به شدت علایم جدی بیماری را تجربه میکنند ۱۴ درصد است

· و در نهایت ۵ درصد از بیماران هم در وخیم ترین حالت ممکن قرار دارند.

مردها یا زن ها؟ کدامیک بیشتر مورد حمله علایم کرونا قرار میگیرند؟

در آغاز تصور بر این بود که مردها بیشتر از زنان به علایم ویروس کرونا مبتلا میشوند. اما مشخص شد که هیچ تفاوتی بین زن و مرد در این خصوص وجود ندارد و در صورت ابتلاء، مرد و زن به یک اندازه از این ویروس آسیب میبینند.

شدیدترین علائم ویروس کرونا

کرونا ویروس جدید برخلاف تصور برخی افراد، بینی را درگیر نمیکند بلکه بافت های نرم تنفسی و آن هایی که در بخش های عمقی و داخلی تر هستند را آلوده میکنند. با این تفاسیر ریه ها بیشترین قربانیان عفونت ویروس هستند.

علایم اولیه کرونا ویروس جدید شامل تب، سرفه، بیحالی و خستگی است. اما پزشکان چینی که بیشترین تماس را با بیماران دارند معتقدند همه بیاران علایم کرونا را به یک شکل و اندازه تجربه نمیکنند. به عبارتی همه علایم در تمام بیماران وجود ندارد.

سایر علائم کرونا ویروس جدید که در گزارش چینی ها منتشر شده نشان میدهد که:

 

· بیمارانی که با تنگی نفس مواجه بودند ۳۱ درصد است

· آن هایی که درد شدید بدن داشتند ۱۱ درصد

· کسانی که گیجی و سرگیجه داشته اند ۹ درصد

· حدود ۸ درصد سردرد

· و نهایتا نزیدک به ۵ درصد نیز با مشکل سر درد مواجه بوده اند

افراد مسن بیشترین قربانیان کرونا خواهند بود

بر اساس نتیجه تحقیقات اولیه مشخص شده که الگویی در روند و میزان مرگ و میر ناشی از علایم کرونا دیده میشود. گزارش سازمان پیشگیری از بیماری های چین نشان میدهد که تنها نیم درصد از تمام مرگ و میرها در افراد زیر ۵۰ سال رخ داده و اغلب قربانیان بالای ۵۰ سال سن داشته اند.

آمارها نشان میدهد که:

· ۵درصد بین ۵۰ تا ۶۰ سال داشته اند

· ۶درصد بین ۶۰ تا ۷۰ سال سن داشته اند

· ۸درصد ۷۰ سال

· و بیش از ۱۵ ردصد نیز بالای ۸۰ سال بوده اند

+ نوشته شده در سه شنبه ششم اسفند 1398 ساعت 16:2 توسط رعنا عنابستانی بدون نظر

ریزش مو و نازک شدن موها دو تا از بزرگترین معضلاتی است که مستقیما روی ظاهر آقایان و مخصوصا خانم ها تاثیر منفی میگذارد. مردان و زنان زیادی در سرتاسر جهان با این دو مشکل دست و پنجه نرم میکنند. جدای از مشکلات دیگری که ممکن است این اشخاص با افتادن موها تجربه کنند، مهمترین چیزی که با آن مواجه هستند کاهش اعتماد بنفس است. با ما همراه باشید تا تاثیر ریزش مو بر اعتمادبنفس را در این مقاله با هم بررسی کنیم و به شما نشان دهیم چگونه کلاه گیس و سایر روش های جایگزین دیگر به مشکل شما کمک میکنند.

تاثیر ریزش مو بر اعتمادبنفس : ریختن موها چگونه بر روی زندگی شخصی و اعتماد بنفس افراد تاثیر میگذارد؟

دلایل زیر تنها بخشی از چیزهاییی است که اشخاص کم مو یا طاس با آن دست و پنجه نرم میکنند.

ریختن موها شما را پیرتر نشان میدهد

از دست دادن موها در سنین جوانی می تواند باعث شود شما ظاهرا مسن تر و پیرتر از آنچه هستید، به نظر برسد و کم کم خودتان هم باورتان میشود که پیر شده اید. زیرا ما معمولا ریزش مو و یا نازک شدن آن را در سنین بالا تجربه میکنیم و کمتر پیش می آید شخصی در دوره جوانی با این معضل مواجه شود.

ریزش مو و اعتمادبنفس : کسانی که طاسند کمتر جذابند

متاسفانه به درست یا غلط اغلب مردم مو را یک فاکتور زیبایی قلمداد میکنند و معتقدند موی زیاد و پرپشت میتواند جذابیت داشته باشد. از همین رو کسانی که موی پرپشت و خوب یدارند جذاب ترند و برعکس کسانی که موی نازک یا کم پشتی دارند کمتر جذاب هستند. زمانی که شما به عنوان یک شخص طاس وقتی میبیند در مقایسه با اشخاصی که مو دارند جذابیت کمتری دارد ممکن است اعتماد به نفسش کمتر شود. بنابرانی میتوان به راحتی تاثیر ریزش مو بر اعتمادبنفس را اینگونه درک کرد.

افسردگی، اضطراب و تنهایی

هرچه خود را به دلیل کم پشت بودن موها یا طاسی از دنیای اطرافتان جدا کنید راحت تر می توانید خود را متقاعد کنید شما لیاقت خوشبختی را ندارید و مجبورید زندگی خود را در تنهایی سپری کنید.

تاثیر ریزش مو بر اعتمادبنفس : دلایل شایع ریزش مو در آقایان و خانمها

همواره بهترین راه برای از بین بردن علت طاسی و ریزش مو پیدا کردن علت آن است. شما ممکن است به دلایل مختلفی موهای سرتان را از دست دهید. برخی از مهمترین این دلایل عبارتند از:

· ژنتیک

· اختلالات خود ایمنی مانند لوپوس یا آلوپسی

· اثر جانبی داروهای خاص

· عفونت های پوست سر

· بیماری هایی مانند بیماری تیروئید

بهترین راه برای پنهان کردن طاسی، ریزش موی سر و یا نازک شدن موها چیست؟

فرقی نمیکند ریختن موهایتان چه علتی داشته باشد، ژنتیک یا شیمی درمانی، داشتن یک کلاه گیس مناسب میتواند به راحتی آب خوردن ریزش موی شما را برطرف کند و ظاهر شما را آنطور که میخواهید بهبود ببخشید. با وجود تنوع مدل و ویژگی های کلاه گیس زنانه و مردانه شما دیگر نگران ریز مو نخواهید بود. ما دو نوع کلاه گیس طبیعی و مصنوعی داریم که هر کدام ویژگی های مخصوص به خود را دارند

برای انتخاب کلاه گیس مناسب و کاهش تاثیر ریزش مو بر اعتمادبنفس نیاز به کمک دارید؟

 

اگر مدتی است که با ریزش مو، طاسی و یا خلاصه هر مشکلی که باعث ریختن و کم پشت شدن موهایتان مواجه هستید، میتوانید یک کلاه گیس خوب و مناسب بخرید. اگر قصد خرید کلاه گیس دارید با ما تماس بگیرید تا ما به صورت رایگان به شما مشاوره دهیم و به تمام سوالاتتان در این زمینه پاسخ دهیم

+ نوشته شده در دوشنبه پنجم اسفند 1398 ساعت 11:40 توسط رعنا عنابستانی بدون نظر

در رابطه با کسانی که در خطر بیشتری برای ابتلا به کروناویروس هستند، باید گفت: افراد دارای بیماری‌های زمینه‌ای مانند بیماران دیابتی، سرطانی، مبتلایان به بیماری‌های قلبی و عروقی، سالمندان، ‌کودکان و زنان باردار در خطر بیشتری برای ابتلا به ویروس کرونا  هستند.

 

کروناویروس هم می‌تواند قسمت فوقانی دستگاه تنفسی را درگیر کند و هم ‌می‌تواند به بروز علائمی مثل سرماخوردگی منجر شود. پیشرفت بیماری به سوی ریه‌ها نیز می‌تواند باعث سینه‌پهلو یا ذات‌الریه همراه با تب، لرز، خلط و... باشد که با داروهایی از خانواده آنتی‌بیوتیک درمان شود. از طرفی ممکن است سینه‌پهلو شدت پیدا کند و باعث دیسترس تنفسی شود و بیمار را به آی‌سی‌یو منتقل کند و در حالت شدیدتر به استفاده از دستگاه تنفس مصنوعی برای بیمار نیاز باشد.

 

درباره شیوع آنفلوآنزای پرندگان در چین و احتمال دامن زدن آن به عوارض کروناویروس باید گفت: این نوع از آنفلوآنزا مخصوص پرندگان است که خوشبختانه انتقال آن از پرنده به انسان بسیار به ندرت اتفاق می‌افتد. البته آنفلوآنزای پرندگان گاهی می‌تواند تا ۳۰ درصد مرگ‌ومیر ایجاد کند.

آشنایی با ویروس آنفلوآنزا H۵N۱

همچنین درباره نحوه نگهداری بیماران احتمالی مبتلا به کروناویروس در ایران تصریح کرد: نگهداری بیماران در اتاق ایزوله با فشار منفی یا هپوفیلتر باعث می‌شود ویروس از اتاق بیمار به بیرون منتقل نشود. تعدادی اتاق ایزوله در ایران وجود دارد، اما این تعداد کافی نیست. همچنین می‌توان بیماران را در اتاق‌هایی که بیماران ریوی هم حضور دارند بستری کرد.

+ نوشته شده در یکشنبه بیستم بهمن 1398 ساعت 16:57 توسط رعنا عنابستانی بدون نظر

اگر خدای ناکرده یکی از عزیزانتان در خانه به ویروس کرونا مبتلا شد لطفا به نکات زیر توجه کنید تا از شیوع آن و یا وارد شدن آسیب بیشتر به آن شخص جلوگیری شود:

 • همه افراد خانه به جای دیگری مثل خانه اقوام فرستاده شوند و تنها کسی در خانه بماند که توانایی مراقبت از مریض را داشته باشد.
 • اگر نمیتوانید به جای دیگری بروید شخص مبتلا را در یک اتاق جداگانه قرنطینه کنید.
 • اجازه ملاقات هیچ کسی را به اتاق جداگانه ندهید یا ملاقات ها را محدود کنید.
 • تمام افرادی که سیستم ایمنی ضعیفی دارند را از شخص مبتلا دور کنید (مثلا نوزادان، کودکان یا سالخوردگان و اشخاص مریض)
 • تهویه مناسبی در خانه ایجاد کنید.
 • دستان خود را به طور مرتب بشویید
 • سطل آشغال را به طور مرتب در جای مناسبی بیرون از خانه تخلیه کنید
 • حین دست زدن به شخص مبتلا از دستکش استفاده کنید و بعد از اتمام کارتان دستکش را در سطل آشغال قرار دهید.
 • سعی کنید از وسایل و ظروف یکبار مصرف برای تغذیه مبتلا استفاده کنید.
 • تمام سطوحی که بیمار با آن ها در تماس است را مرتبا تمیز کنید.
 • پس از شستشوی لباس های مبتلا به ویروس کرونا ، تمام فضای داخلی و سطح لباسشویی را ضدعفونی و تمیز کنید.
 • از قاطی شدن لباس های مبتلا با لباس های افراد سالم خودداری کنید.
+ نوشته شده در شنبه نوزدهم بهمن 1398 ساعت 16:8 توسط رعنا عنابستانی بدون نظر

با توجه به اینکه هنوز هیچ واکسن یا ماده ضد ویروسی برای عفونت ناشی از coronavirus پیدا نشده است اولین اقدامات درمانی به نظر میرسد پیشگیری باشد. برای اینکه بتوانید به عفونت این ویروس مبتلا نشوید موارد زیر را دنبال کنید:

 

·         در طول روز چندین بار دست و صورت خود (مخصوصا دست ها) را به مدت حداقل ۲۰ تا ۳۰ ثانیه بشویید

·         حتی الامکان برای شستن دست ها از صابون استفاده کنید اما اگر به صابون دسترسی ندارید از شوینده های بهداشتی که حاوی الکل هستند استفاده کنید.

·         حتی اگر شما و اطرافیانتان به علایم ویروس کرونا مبتلا نیستید لطفا قبل از عطسه یا سرفه کردن جلو دهان خود را بگیرید. از دست یا دستمال استفاده کنید و بلافاصله دست خود را بشویید.

·         اکیدا از تماس با اشخاصی که ممکن است علایم سرماخوردگی، آنفولانزا یا شبه آنفولانزا را داشته باشند اجتناب کنید.

·         از تماس با حیوانات اهلی و مخصوصا حیوانات کوچه و خیابان جدا خودداری کنید. زیرا امکان انتقال ویروس از طریف حیوانات آلوده وجود دارد. لطفا کسانیکه در خیابان ها به سگ و گربه و پرندگان غذا میدهند به شدت فاصله خود با آن ها را رعایت کنند و نکات و توصیه های لازم را رعایت کنند.

·         تا میتوانید از نزدیک شدن به افراد خودداری کنید. در تجمعات زیاد نیز از دستکش و ماسک استفاده کنید.

·         از روبوسی و دست دادن با افراد خودداری کنید

·         از کسانی که علایم سرماخوردگی یا مشکوک به علایم ویروس کرونا هستند حدود ۱ متر فاصله بگیرید.

·         دستمالی را که حین سرف و عطسه استفاده کرده اید را فوری دور بی اندازید. دقت کنید که در خانه، کوچه یا خیابان پرت نکنید و حتما در سطل آشغال قرار دهید. و به کسانی که اطراف سطل آشغال قرار دارند هشدار دهید فاصله خودشان را با سطل حفظ کنند.

·         تمام اشیاء و وسایلی که زیاد به آن ها دست میزنید را به صورت مرتب ضدعفونی کنید

·         تا میتوانید از لمس سطوحی که در معابر یا اماکن عمومی قرار دارند پرهیز کنید اگر دست زدید حتما دست خود را بشویید.

·         تا زمانی که دست خود را ضدعفونی نکرده اید به صورت و مخصوصا چشم خود نمالید.

·         اگر از وسایل حمل و نقل عمومی برای جایجایی استفاده میکنید حتما دستکش یکبار مصرف استفاده کنید.

·         حتی الامکان به مراکز درمانی و بیمارستانی مراجعه نکنید مگر اینکه واقعا مریض باشید یا علایمی داشته باشید.

·         مواد غذایی خود را به طور کامل بپزید و از خام خواری خودداری کنید. میوه و سبزیجاتی که میخرید را با دقت و حوصله کاملا بشویید.

·         اگر حس میکنید بیمار هستید یا سیستم ایمنی ضعیفی دارید تا زمانی که بهبود پیدا میکنید در خانه بمانید.

+ نوشته شده در پنج شنبه هفدهم بهمن 1398 ساعت 14:41 توسط رعنا عنابستانی بدون نظر

قبل از هرچیزی باید بدانیم که کرونا چیست؟ ویروس کرونا (coronavirus) یک علت بسیار شایع سرماخوردگی و سایر عفونتهای دستگاه تنفسی فوقانی است. این ویروس ها از جمله ویروس های خانواده زونا هستند، به این معنی که آنها می توانند حیوانات خاصی را آلوده کرده و از یک حیوان به حیوان دیگر منتقل شوند. یک ویروس کرونا به طور بالقوه می تواند در میان انسان ها گسترش پیدا کند، به ویژه اگر جهش خاصی در ویروس رخ دهد.

مقامات بهداشتی چین در اواخر دسامبر سال ۲۰۱۹ گروهی از موارد ذات الریه ویروسی را به سازمان بهداشت جهانی (WHO) گزارش دادند. بسیاری از مبتلایان بیمار با بازار غذاهای دریایی و حیوانات در ووهان، یک شهر بزرگ در شرق چین تماس داشتند. از آنجا مشخص شده که این ویروس میتواند به راحتی از شخصی به شخص دیگر سرایت کرده و اشخاص دیگر را درگیر خود کند.

علایم ویروس کرونای چینی : علایم ابتلاء به ویروس کرونا چیست؟

علائم اصلی و نشان دهنده این بیماری می تواند شامل سرفه، احتمالاً تب و تنگی نفس شدید باشد. هرچند که این ها تنها علایم این ویروس نیستند، اما گزارش های اولیه ای در مورد علائم غیر تنفسی مانند تهوع، استفراغ یا اسهال نیز در رابطه با این ویروس وجود دارد. در طی چند روز اول ممکن است بسیاری از افراد بهبود پیدا کنند. با این وجود ، برخی افراد به ویژه افراد بسیار جوان، سالخورده یا افرادی که سیستم ایمنی ضعیفی دارند ممکن است با ابتلاء بهcoronavirus به بیماری ها و عفونت های جدی تری مثل برونشیت یا ذالت الریه مبتلا شوند.

علایم ویروس کرونا یا کرونای جدید چقدر شدید هستند؟

این بیماری به نظر می رسد با تب شروع می شود، و به دنبال آن سرفه خشک و بعد از یک هفته ویروس منجر به تنگی نفس شدید می شود. در این حالت بیماران نیازمند معالجه فوری و بستر شدن در بیمارستان هستند.

از میان هر ۵ نفری که به این ویروس مبتلا میشوند ۱ نفر علایم شدید و کشنده بیماری را تجربه میکند. که در نهایت با شدت گرفتن علایم کرونا جان خود را از دست میدهد. نکته قابل توجه در خصوص علایم کرونا این است که به نظر میرسد عفونت ناشی  از آن به ندرت باعث ایجاد آبریزش بینی یا عطسه میشود. خانواده کروناویروس می تواند باعث بروز علائم مختلف از سرماخوردگی خفیف گرفته تا حتی مرگ شود.

درمان کرونا، آیا ویروس کرونا درمانی دارد؟

 

دانشمندان برای درک این ویروس بسیار تلاش می کنند و مقامات بهداشتی چین ژنوم کامل آن را در بانکهای اطلاعاتی بین المللی قرار داده اند. در حال حاضر هیچ آنتی ویروس، دارو یا روش تأیید شده ای برای این درمان کرونا وجود ندارد، اما سایر درمان های حمایتی شاید بتوانند علایم آن را کاهش داده یا مانع از ابتلاء به آن شود. برای کسانی که به صورت شدیدی به این ویروس مبتلا شده اند نیاز به مراقبت های ویژه پزشکی و بستری شدن در بخش مراقبت ویژه یا (ICU) است.

+ نوشته شده در پنج شنبه هفدهم بهمن 1398 ساعت 14:22 توسط رعنا عنابستانی بدون نظر

بهترین و بدترین راه پیدا کردن متخصص کاشت مو خوب

به‌طور کلی بهترین راه برای پیدا کردن یک متخصص کاشت مو خوب مراجعه به یک متخصص پوست، پزشک عمومی یا سایر تخصص‌های مرتبط با پوست و مو است. و شاید بدترین راه برای پیدا کردن این متخصص و بهترین کلینیک کاشت مو در شهرتان، توجه به تبلیغات گسترده در فضای اینترنت یا تبلیغات تلوزیونی، تبلیغات محیطی در شهر‌ها و بازاریابی‌های امروزی  باشد. قبل از به دام افتادن در دام بازاریابان باید به یک نکته مهم توجه کنید:

 

دکتر کاشت مو و ترفندهای بازاریابی کلینک کاشت مو

برخی از متخصصان و جراحان کاشت مو هزینه‌های هنگفتی صرف تبلیغات و جذب مشتری می‌کنند و آن‌چنان که باید به بهداشت بیمار و سلامتی او  اهمیت نمی‌دهند. تبلیغات انبوه باعث سرازیر شدن تعداد زیادی از بیماران می‌شود و تضمینی برای ارائه خدمات مناسب وجود ندارد. برای پیدا کردن بهترین متخصص کاشت مو و بهترین کلینیک کاشت مو در شهر خود بهتر است مدت زیادی به جمع‌آوری اطلاعات بپردازید تا هزینه و وقتی که صرف کاشت می‌کنید بیهوده و بی‌نتیجه نباشد.

متخصص کاشت مو : سابقه و تحصیلات دکتر کاشت مو

در انتخاب جراح پیوند و کاشت مو ، اولین چیزی که باید به آن توجه کرد تخصص اوست. اینکه شخصی که خودش را متخصص کاشت مو معرفی می‌کند واقعا چه مدرکی دارد؟ در ایده‌آل‌ترین حالت ممکن، یک این متخصص که در کلینیک کاشت مو فعالیت میکند می‌تواند یکی از دو تخصص زیر را داشته باشد:

·         متخصص پوست (dermatologist)

·         متخصص و جراح پلاستیک (plastic surgeon)

متخصص کاشت مو باید به چه تکنیک جراحی مسلط  باشد؟

بطور کلی دو تکنیک جراحی برای کاشت و ترمیم مو وجود دارد. که متخصص کاشت مو باید به هر دو این روش‌ها مسلط باشد:

·         Follicular Unit Transplantation یا بطور خلاصه (FUT)

·         Follicular Unit Extraction یا بطور خلاصه (FUE)

 

برای هر یک از روش‌های بالا مزایا و معایبی وجود دارد، بنابراین مهم است که هم شما و هم دکتر کاشت مو شما درک خوبی از هر دو تکنیک داشته باشید، بنابراین شما و دکترتان می‌توانید تصمیم بگیرید که در نهایت کدام تکنیک برای شما بهتر است.

+ نوشته شده در یکشنبه سیزدهم بهمن 1398 ساعت 14:12 توسط رعنا عنابستانی بدون نظر

یکی از راه های پوشاندن ظاهری طاسی سر در افرادی که موهای خود را از دست داده اند (معمولا به دلیل بیماری آلوپسی و شیمی درمانی )استفاده از کلاه گيس طبیعی یا مصنوعی است هر چند که از ديد افراد معمولی جامعه، استفاده از کلاه گيس برای مردان شايسته نبوده و اغلب اين افراد مورد تمسخر ديگران قرار می گيرند و همين مطلب موجب ايجاد يک ترس و اضطراب دائمی و سرافکندگی فرد می گردد. در مقابل خانم ها بسيار راحت تر از کلاه گيس استفاده کرده و فرهنگ جامعه هم استفاده از کلاه گیس زنانه را می پسندد و عيبی برای آن نمی بيند.

 

کلاه گيس های مدرن از جنس آکريليک بوده و بسيار سبک هستند و بی نهايت طبيعی بنظر می رسند ولی مشکل آنها اين است که فرد کمی احساس گرما در سرش می کند. به همین دلیل از این کلاه گیس ها نمی توان به عنوان کلاه گیس شیمی درمانی استفاده کرد زیرا ممکن است برای پوست حساس افراد سرطانی آزار دهنده باشد.

با تجوجه به تنوع رنگ و مدل در کلاه گيس های آکريليک، تهيه آنها بسيار ساده است و باید بدانید که که کلاه گيس ها را بايستی هر 9 – 6 ماه تعويض نمود. اکثر افراد دو عدد کلاه گيس دارند که يکی از آنها زاپاس است. در صورتيکه سر کاملاً طاس باشد می توان برای استقرار محکمتر کلاه گيس بر روی سر از قطعات چسب دار مخصوص ( Adhesive Pad ) استفاده نمود. برخی افراد ترجيح می دهند که از کلاه گيس دارای موهای طبيعی ( Real Hair Wig ) استفاده نمايند. قيمت اين کلاه گيس ها نسبت به نوع قبلی خيلی گرانتر بوده ولی حسن کلاه گيس این کلاه گیس نسبت به کلاه گیس های ارزان این است که با موهای طبعی ساخته شده اند که می توان آن را هر 4 – 3 سال عوض کرد. اين کلاه گيس ها را نمی توان شست و لذا در باران نمی توان از آنها استفاده کرد و بطور کلی استفاده از آنها در مقايسه با نوع آکريليک مشکلات بيشتری دارد.

ارتباط کلاه گیس با کاشت موی طبیعی

گاهی فرد برای پوشانيدن ظاهری يک طاسی نه چندان شديد و وسيع در سرش نیازمند به استفاده از کلاه گيس شده و مدتی از آن استفاده می کند بدين معنی که شخص با کلاه گيس خود را به جامعه معرفی کرده و بدين ترتيب در انظار ظاهر می شود.اما ممکن است پس از مدتی وی از کلاه گيس و مشکلات آن خسته شده و تصميم به انجام کاشت مو می گيرد. اين فرد با کسی که از کلاه گيس استفاده نکرده و با طاسی سرش در انظار ظاهر شده است، تفاوت های بسياری داشته و يکسری مشکلات بر سر راه کاشت موی وی وجود دارد. اکثر اين مشکلات به جنبه های روانشناسی و احساسی فرد برمی گردد. با توجه به اينکه برای انجام کاشت مو اکثراً لازم است که موها تراشيده شوند و از طرفی معمولاً کلاه گيس به موهای قبلی فرد متصل شده است، لذا مشخص است که پس از کاشت مو ديگر نمی توان از کلاه گيس استفاده شده و اين مطلب موجب بروز مشکلاتی برای فرد از نظر برخورد اجتماعی وی گردد.

از سوی ديگر تراکم موهای کلاه گيس بسيار بيشتر از تراکمی است که با يک يا دو جلسه کاشت موی طبيعی ايجاد شده هر چند که اين تراکم بالا به قيمت ظاهر غيرعادی و مصنوعی کلاه گيس بدست می آيد. تراکم کمتر کاشت مو گاهی موجب پشيمانی فرد از انجام کاشت مو شده و سخنان نيش دار اطرافيان هم به آن دامن می زند.

+ نوشته شده در چهارشنبه هجدهم دی 1398 ساعت 12:41 توسط رعنا عنابستانی بدون نظر