مفصلی که فک شما را به استخوان جمجمه وصل می‌کند مفصل گیجگاهی فکی گفته می‌شود. وقتی به این مفصل آسیبی وارد شود باعث ایجاد درد موضعی می‌شود که عبارت است از سندروم مفصل فک یا اختلال (TMJ).

این اختلال یکی از شایع‌ترین اختلالات در ناحیه فک و صورت بوده که در بیشتر موارد به همراه درد، عملکرد ناقص مفصل (TMJ ) و عضلات جونده تشخیص داده می‌شود. طبق تحقیقات صورت گرفته زنان بیشتر در معرض خطر اختلال مفصل فکی گیجگاهی قرار دارند چرا که کلاژن نگه دارنده دیسک در زنان از نظر آناتومیکی متفاوت بوده و هورمون‌های زنانه نیز می‌تواند روی این مفصل تاثیر بگذارد.

علائم و نشانه‌های سندروم مفصل گیجگاهی فکی (TMJ )

احساس درد در ناحیه سر، فک، گردن، گوش و شانه

·         دردهای مشابه درد دندان

·         محدودیت در باز کردن زیاد دهان

·         ایجاد مشکلات شنوایی و زنگ زدن گوش

·         تق‌تق کردن و صدا دادن فک

·         سرماخوردگی و سرگیجه

·         قفل شدن و جا به جایی فک

·         درد در کف زبان

·         درد ناگهانی در هنگام جویدن

·         تورم در اطراف صورت

دلایل ایجاد سندروم

مفصل فک از ساختار پیچیده‌ای تشکیل شده است که آسیب و یا اختلال در این ساختارها باعث ایجاد درد در ناحیه فک و صورت می‌شود. در ادامه این مطلب به مهمترین علل ایجاد سندروم TMJ   می‌پردازیم:

·         وارد شدن تروما (ضربه) به فک و یا مفاصل تمپوروماندیبولار

·         عدم تعادل دندان و فک

·         استرس و اضطراب

·         براکت‌های ارتودنسی ارتودنسی ثابت و یا حتی ارتودنسی نامرئی)

·         آرتوروز و سایر اختلالات اسکلتی عضلاتی استخوانی

·         جویدن بیش از اندازه آدامس

روش‌های درمانی

پزشکان بر این باورند که درمان درد در ناحیه فک ابتدا باید با روش‌های محافظه کارانه و بدون جراحی باشد و عمل جراحی را به عنوان آخرین راه درمان درد فک انتخاب می‌کنند.

درمان‌های بدون جراحی

·         استفاده از کمپرس آب سرد و یا گرم به مرت 15 دقیقه بر روی ناحیه فک و صورت

·         انجام ورزش‌های کششی نرم و ساده طبق دستور دندانپزشک

·         اصلاح عادات غذایی (مصرف موا غذایی نرم و با قطعات کوچکتر)

·         مصرف داروهای مسکن و التیام بخش

·         کنترل استرس برای جلوگیری از قفل شدن فک

·         ایجاد فاصله بین دندان‌ها برای کنترل فشار

·         استفاده از گارد حفاظتی برای محافظت از دندان‌ها در هنگام خواب

 

درمان اختلال مفصل گیجگاهی فکی با عمل جراحی

در صورتی که مشکل بیمار جدی و حاد باشد و با اعمال روش‌های درمانی محافظه کارانه علائم بیمار کاهش نیافت دندانپزشک عمل جراحی را توصیه می‌کند. پزشک شما ممکن است برای درمان بیشتر شما را به یک متخصص دهان و فک و صورت، متخصص گوش و حلق و بینی، و یادندانپزشک متخصص اختلالات فک، متخصص پروتز دندان یا دندانپزشک پروتز ارجاع دهد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد دانستنی های دندانپزشکی ( ایمپلنت دندان، بریج، جراحی فک و .... می توانید به سایت کلینیک فوق تخصصی دندانپزشکی ایده آل مراجعه کنید

+ نوشته شده در شنبه دهم اسفند 1398 ساعت 10:5 توسط رعنا عنابستانی بدون نظر

دو گزینه ایمپلنت دندان  و بریج دندان جزو رایج ترین روش هایی است که امروزه مورد توجه عده زیادی قرار گرفته و توسط پزشکان متعدد توصیه می گردد. داشتن آگاهی در مورد این دو گزینه می تواند ما را در اتخاذ انتخابی درست یاری کند.

در گذشته بریج تنها گزینه ممکن بود که به شما کمک می کرد در صورت از دست دادن دندان خود بتوانید زیبایی لبخند خود را حفظ نمایید. اما امروزه با پیشرفت علم و تکنولوژی روش دیگری به نام ایمپلنت مطرح گردیده که جایگاه ویژه ای برای خود در بین افراد کسب کرده است.

همان طور که میدانید در بریج دندان نه تنها جای خالی دندان بلکه دندان های مجاور نیز برای قرارگیری بریج باید آماده سازی شوند به گونه ای که می بایست دندان های مجاور حتی اگر سالم نیز باشند برای آماده سازی تراشیده شوند.

1. آسیب نرساندن ایمپلنت به سایر دندان ها

بارزترین تفاوت دندان های بریج و ایمپلنت در آسیب نرساندن ایمپلنت به دیگر دندان هاست. همان طور که در روش دندان بریج بیان شد در این متد دندان های مجاور دندان خالی برای قرارگیری بریج تراشیده می شوند حتی اگر این دندان ها سالم باشند.

2. طول عمر و ماندگاری

از نظر میزان ماندگاری و طول عمر ایمپلنت در تمام طول زندگی فرد ماندگار است در حالی که دندان بریج ممکن است پس از گذشت 7 سال تا 10 سال و یا بیشتر به علت تحلیل رفتن فک بیمار نیاز به تعویض داشته باشد.

3. استحکام و دوام

از بعد استحکام ، دندان ایمپلنت همانند دندان طبیعی بوده ولی دندان بریج استحکام کمتری نسبت به آن ها دارد.

4. مراقبت و بهداشت دندان

مسواک زدن و استفاده از نخ دندان در ایمپلنت همانند دندان طبیعی است ولی در دندان بریج به علت پیوستگی دندان ها این عمل کمی دشوارتر خواهد بود.

5. هزینه درمان

از لحاظ هزینه درست است که بریج در ابتدا هزینه پایین تری نسبت به ایمپلنت دارد اما باید توجه کنیم که این پایان راه نیست و ممکن است چندین بار به دلیل بالا رفتن سن بیمار بریج نیاز به تعویض داشته باشد.

6. زیبایی

اگر بخواهیم از زاویه زیبایی به این دو گزینه بنگریم بهتر است ایمپلنت گزینه انتخابی ما باشد به خصوص برای دندان های جلو که در زیبایی لبخند شما نیز تاثیر زیادی می تواند داشته باشد چرا که ایمپلنت در ظاهر هیچ تفاوتی با دندان های طبیعی شما ندارد

 

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد دانستنی های دندانپزشکی و آشنایی با بهترین متخخصان دندان دندانپزکی( بهترین متخصص ارتودنسی در کرج و تهران ) می توانید به سایت نسخه مراجعه کنید.

+ نوشته شده در پنج شنبه هشتم اسفند 1398 ساعت 18:31 توسط رعنا عنابستانی بدون نظر

برای اینکه بهترین خدمات دندانپزشکی (اعم از ارتودنسی دندان ، ایمپلنت دندان ، بریج دندان و ....) را دریافت کنیم انتخاب دندانپزشک به تنهایی کافی نبوده بلکه کلینیک و یا مطب دندانپزشکی نیز بسیار حائز اهمیت است. فاکتورهایی را که یک کلینیک یا مطب خوب باید داشته باشد عبارتند از:

شهرت: یکی از موارد انتخاب یک کلینیک خوب مشهور بودن آن است. امروز با وجود منابع آنلاین، وبسایت‌ها و گروه‌های مختلف می‌توانید از نظرات و تجربیات افراد مختلف را در مورد انتخاب یک مرکز دندانپزشکی خوب مطلع شوید.

مشاوره: یک کلینیک دندانپزشکی خوب همیشه پاسخگوی سوالات شما هستند. بنابراین ابتدا با کلینیک مورد نظر خود تماس گرفته و اطلاعات مورد نیاز خود را کسب کرده و سوالات مربوط را بپرسید.

ارجاعات: یکی از روش‌های موثر در یافتن یک کلینیک دندانپزشکی خوب سوال کردن از دوستان و آشنایان و افراد مورد اعتماد است.

معیارها: افراد مختلف معیارهای متفاوتی را در انتخاب کلینیک یا مطب مورد نظر خود دارند. بنابراین ابتدا معیارهای خود را تعیین کنید سپس به دنبال بهترین کلینیک دندانپزشکی باشید.

دسترسی: در زمان انتخاب یک کلینیک دندانپزشکی خوب به مسافت و زمان انتظار برای دریافت خدمات را نیز در نظر بگیرید. (مثلا برای درمان ارتودنسی دندان به دلیل اینکه تا پایان دوره درمان باید به صورت دوره ای به دندانپزشک مراجعه کنید بهتر است یه دندانپزشک و کلینیک نزدیک به محل زندگیتون انتخاب کنید مثلا اگر ساکن کرج هستید به دنبال بهترین متخصص ارتودنسی در کرج باشید.)

تجهیزات: استفاده از روش‌های درمانی مدرن و تجهیزات به کار برده شده در کلینیک‌های دندانپزشکی یکی از فاکتورهای یک کلینیک خوب و موفق است

    دقت داشته باشید که دندانپزشکی، یکی از محل‌های انتقال عفونت بوده و یکی از پرخطرترین اعمال پزشکی جهت انتقال انواع ویروس‌های کشنده مانند ایدز و هپاتیت است. بنابراین مطب یا کلینیکی را که انتخاب می‌کنید از اهمیت بالایی برخوردار است و از استریلیزاسیون  مطب و یا کلینیک انتخابی خود مطمعن باشید.

 

هدف از رفتن به دندانپزشکی فرقی نمی‌کند که برای یک معاینه ساده، جرمگیری باشد و یا درمانهای تخصصی، باید با پرسنل درمان احساس راحتی کنید و به آنها اعتماد داشته باشید. یکی از موارد جدانشدنی سلامت روزمره ما دندانپزشک است بنابراین برای یافتن یک دندانپزشک و کلینیک دندانپزشکی خوب باید زمان و دقت لازم را برای یافتن و تحقیق بگذاریم

+ نوشته شده در چهارشنبه هفتم اسفند 1398 ساعت 18:9 توسط رعنا عنابستانی بدون نظر

به بوی بد دهان در اصطلاح پزشکی هالیتوز یا هالیتوزیس گفته میشود. تقریبا 25 درصد افراد جامعه با این مشکل روبرو هستند. که اکثرا نشانه ای از بهداشت ضعیف دهان و دندان است.

علت بوی بد دهان چیست؟

هالیتوزیس میتواند علل مختلفی داشته باشد اما مهمترین علل این بوی بد موارد زیر هستند:

استعمال دخانیات: محصولات حاوی تنباکو به طورکلی بوی دهان را بسیار بد میکنند.

خوردن برخی از غذاها: خوردن برخی غذاها که حاوی پیاز و سیر هستند نیز می توانند باعث بوی بد دهان شوند.

خشکی دهان: بزاق به طور طبیعی دهان را تمیز می کند. اگر دهان به دلیل یک بیماری خاص خشک شود، بوی بد دهان می تواند در مبتلا شکل بگیرید.

بهداشت ضعیف دهان و دندان: اگر بهداشت دهان و دندان آنطور که باید رعایت نشود بر روی دندان ها پلاک شکل میگیرد. لایه های مخرب پلاک میتوانند به راحتی روی بد بو شدن دهان تاثیر بگذارند. مخصوصا اگر تحت درمان ارتودنسی ثابت هستید میتواند بیشتر باعث بدبو شدن دهان شما شود.

مصرف برخی داروها: برخی داروهای خاص می توانند تولید و ترشح بزاق را کاهش داده و بنابراین بوی دهان را تغییر دهند

بوی بد دهان را چگونه از بین ببریم؟

بهترین روش برای کاهش و درمان هالیتوزیس، بهداشت دهان و دندان است. این امر باعث می شود از شکل گیری و ایجاد حفرات دندانی جلوگیری شود و احتمال ابتلا به بیماری لثه را نیز کاهش می دهد. توصیه می شود افراد برای معاینه و شستشوی تخصصی دندان ها دو بار در سال به دندانپزشک مراجعه کنند

(اگر تحت درمان ارتودنسی متحرک یا ارتودنسی ثابت هستید و بوی دهانتان بد است متخصص ارتودنسی به شما نوع دهان شویه یا خمیردندان را اعلام خواهد کرد.)

درمان خانگی بوی بد دهان

از آنجا که سهل انگاری در رسیدگی به بهداشت دهان و دندان مهمترین علت هالیتوزیس است لذا برای درمان خانگی بوی بد دهان در وهله اول تا آنجا که ممکن است وضعیت بهداشت خود را ارتقاء دهید.

· هر روز مسواک بزنید: ترجیحا بعد از اتمام هر وعده غذایی مسواک بزنید.

· نخ دندان بکشید: با مسواک زدن تا حد زیادی سطح دندان ها را تمیز میکنید اما با نخ دندان کشیدن تمام ذرات غذایی به جای مانده در بین دندان ها را از دهان خارج میکنید.

· اگر پروتز دندان دارید آن ها را تمیز کنید: اگر برای پر کردن جای خالی دندان جایگزین هایی مانند ایمپلنت دندان، پروتز دندان، بریج دندان دارید حتما آن ها را با دقت تمیز کنید زیرا هیچ فرقی با دندان واقعی شما ندارند. اگر آن ها را تمیز نکنید به طور مشابه بوی دهان شما بد شده و دچار هالیتوزیس میشوید.

· زبان خود را مسواک بزنید: زبان یکی از جاهایی است که باکتری های زیادی روی آن تجمع میکنند. هر بار که مسواک میزنید برای درمان بوی بد دهان حتما زبان خودتان را نیز مسواک بزنید

· برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد دانستنی های دندانپزشکی می توانید به سایت کلینیک فوق تخصصی دندانپزشکی ایده آل مراجعه کنید.

+ نوشته شده در چهارشنبه هفتم اسفند 1398 ساعت 10:2 توسط رعنا عنابستانی بدون نظر

ارتودنسی ثابت و متحرک هر کدام چه تعریفی دارند؟ برای حل چه مشکلاتی مورد استفاده قرار میگیرند؟ چرا به آن ها ثابت و متحرم میگویند؟ چه شباهت ها و چه تفات هایی دارند؟ برای حل مشکل ارتودنسی من، کدامیک از این روش ها مناسب هستند؟ با ما همراه باشید تا به طور کلامل این دو درمان ارتودنسی را با هم مقایسه کنیم و ببینیم که کدامشان برای مشا مناسب هستند.

درمان ارتودنسی چیست؟

ارتودنسی یکی از زیرشاخه ها و تخصصص های دندانپزشکی است که به اصلاح روابط نادرست دندان ها و فکین میپردازند. کسی که به اصلاح این مشکلات بیماران کمک میکند متخصص ارتودنسی است. اگر شما هم دندان هایی کج دارید یا یکی از فک های شما بیش از حد جلو یا عقب است نیاز به دیدن این متخصص دارید.

ارتودنسی ثابت چیست؟

اگر وسیله مورد نیاز برای صاف کردن دندان های شما لازم باشد که از لحظه شروع تا پایان درمان ارتودنسی به دندان های شما متصل باشد، به آن وسیله دستگاه ارتودنسی ثابت میگوییم. و به روش بکار رفته برای صاف کردن دندان هایتان با این دستگاه ها نیز ارتودنسی ثابت میگویند. برخی از رایجترین ارتودنسی های ثابت عبارتند از:

· ارتودنسی لینگوال

· ارتودنسی دیمون

· ارتودنسی با بریس سرامیکی

· ارتودنسی با بریس فلزی

 

ارتودنسی متحرک چیست؟

اگر دستگاه هایی بکار رفته برای صاف کردن دندان های شما لازم نباشد که تا پایان دوره درمان به دندان متصل باشند میگوییم که برای شما از ارتودنسی متحرک استفاده شده است. شما هر وقت که بخواهید میتوانید این دستگاه ها را به راحتی برداشته و دوباره روی دندان های خود قرار دهید. برخی از دستگاه های ارتودنسی متحرک عبارتند از:

· ارتودنسی متحرک با اینویزیلاین (به درمان با این مورد نیز ارتودنسی نامرئی گفته میشود.)

· ارتودنسی با الاینترها

· ارتودنسی با ریتینرها

کدام درمان برای من مناسب است؟

· اگر شما کسی هستید که شرایط زیر را دارید باید انتظار داشته باشید که متخصص ارتودنسی برای شما ارتودنسی ثابت را توصیه کند:

· اگر مشکل دندان های شما جدی است برای مثال بسیار کج هستند

· اگر فراموش میکنید دستگاه ها را به موقع بعد از خوردن و آشامیدن روی دندان ها قرار دهید. (زیرا اگر در گذاشتن دستگاه ها تعهد نداشته باشید و کمتر از مدت زمان توصیه شده آن ها را استفاده کنید طول درمان بیشتر و حتی بی ثمر میشود)

· و اگر مشکلی با ظاهر دستگاه های ثابت ندارید (چون اکثر قابل مشاهده هستند)

· اگر نوجوان یا جوان هستید

اما اگر شما یکی از موارد زیر را دارید احتمالا ارتودنسی متحرک برای شما درخواست داده شود:

· اگر مشکل شما جدی نباشد

· اگر در استفاده از دستگاه های متحرک متعهد نباشید

· و اگر دوست ندارید کسی دستگاه شما را ببیند یا متوجه درمان ارتودنسی شما شود. (در این صورت نوع درمان اصطلاحا متحرک و یاارتودنسی نامرئی خواهد بود.)

· اگر بزرگسال هستید

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد دانستنی های دندانپزشکی (دندانپزشکی زیبایی و ایمپلنت دندان و....) می توانید به سایت کلینیک فوق تخصصی دندانپزشکی ایده آل مراجعه کنید.

+ نوشته شده در سه شنبه ششم اسفند 1398 ساعت 10:32 توسط رعنا عنابستانی بدون نظر

اگر ساکن کرج و اطراف هستید و فکر می کنید که دندان هایتان نیاز به ارتودنسی دارد، ما به شما کمک می کنیم که بهترین متخصص ارتودنسی در کرج را انتخاب کنید.

اگر:

·         به سلامتی دندان های خود اهمیت می دهید،

·         نامرتبی دندان ها شما باعث شده که در جویدن غذا و صحبت کردن مشکل داشته باشی

·         تمیز کردن دندان ها کج و نامرتب شما کار دشواری است

·         لثه ها و دندان های شما در معرض بیماری و پوسیدگی قرار گرفته است،

·         به زیبایی و اعتماد به نفس خود اهمیت می دهید

بهتر است به بهترین متخصص ارتودنسی در منطقه خود مراجعه کنید.

ی را می توان با ارتودنسی تصحیح کرد؟

 

اگر دندان هایتان مشکلات زیر را دارند، باید به یک متخصص ارتودنسی مجرب مراجعه نمایید.

·         در غیر اینصورت، باید از یک دندانپزشک کمک بگیرید.

·         بدجفتی های ارثی دندان های بالا و پایین ناشی از مشکلاتی مانند رشد نامناسب فک ها (در این حالت دندان های فک بالا و پایین در زمان بسته بودن دهان، به درستی روی هم قرار نمی گیرند)

·         رشد نکردن تعدادی از دندان ها به دلایل مادرزادی

·         دندان اضافی

·         روی هم قرار گرفتن دندان ها

 

·         مشکلات فواصل بین دندانی

+ نوشته شده در دوشنبه پنجم اسفند 1398 ساعت 17:50 توسط رعنا عنابستانی بدون نظر

بیماری لثه، پوسیدگی دندان، آسیب دیدگی یا مشکل ژنتیکی همه می توانند باعث از بین رفتن دندان و مرگ آن شوند. نتیجه کشیدن، از دست رفتن یا مرگ دندان یک جای خالی با کلی عوارض و مشکلات ریز و درشت مثل کج شدن سایر دندان ها، دشواری در رعایت بهداشت دهان و دندان و زشت شدن لبخند و … است.

۱.ایمپلنت دندان

ایمپلنت دندان اصلی ترین، مهمترین و ایمنترین روش جایگزین دندان ها است. فرقی نمیکند شما یک دندان از دست داده باشید یا همه آن ها را، در هر صورت میتوانید به ایمپلنت ها به چشم دندان های دائمی و شیک خودتان نگاه کنید.

ایمپلنت ها از بخش های مختلفی تشکیل شده اند و مهمترین بخش آن یک پیچ تیتانیومی است که با عبور از لثه به استخوان فک متصل میشود. سپس دو قطعه دیگر برای تکمیل عمل ایملپنت دندان روی آن پیچ قرار داده میشود. ایمپلنت ها طول عمر بسیار بالایی دارند و اگر عمل جایگذاری آن توسط یک متخصص ایمپلنت خوب در یک کلینیک تخصصی کاشت ایمپلنت انجام شود بهترین نتایج را تجربه خواهید کرد

۲.بریج یا پل ثابت دندانپزشکی

اگر برای پر کردن جای خالی دندان یا به اصطلاح برای جایگزین دندان، ایمپلنت را نمی پسندید هنوز هم روش های زیادی برای شما وجود دارد. بعد از ایمپلنت دندان مهمترین روش جایگزین دندان استفاده از بریج ها یا پل های دندانی است. اگر بپرسید که بریج دندانی چیست؟ خواهیم گفت که بریج ها به مجموعه یک یا بیشتر از یک تاج دندان مصنوعی اطلاق میشود که با کمک یا بدون کمک دندان های مجاور در محل جای خالی دندان نصب میشوند.

3. پروتز دندان متحرک

اگر شما یک یا تعداد کمی دندان از دست داده باشید میتوانید از ایمپلنت و پل دندانی برای جایگزین دندان های از دست رفته خود استفاده کنید. اما اگر تمام دندان هایتان از دست رفته باشد شما دیگر از بریج نمیتوانید استفاده کنید و تنها از ایمپلنت کامل و پروتز دندان یا همان دندان مصنوعی میتوانید استفاده کنید.

 

از آنجایی که شاید پروتز کردن تمام دندان ها هزینه زیادی بطلبد شما شاید دوست داشته باشید روی پروتز ها یا دندان های مصنوعی حساب باز کید.

+ نوشته شده در دوشنبه پنجم اسفند 1398 ساعت 17:23 توسط رعنا عنابستانی بدون نظر

مهم‌ترین کاری که شما باید بعد از عمل ایمپلنت گذاری انجام دهید مراقبت و نگهداری صحیح و مطلوب از ایمپلنت ها است. اینکار با رعایت بهداشت دهان و دندان و عمل به توصیه های متخصص دندانپزشکی شما امکانپذیر است. مراقبت از ایمپلنت دندان اصلا سخت نیست و دقیقا مشابه مراقبت روزانه از دندان های طبیعی خودتان است. اگر به تازگی عمل جراحی کاشت دندان ایمپلنتی داشته اید خواندن این مقاله به شما کمک میکند تا بهتر بتوانید از دندان جدید و جایگزین خود مراقبت کنید.

دستورالعمل ها و مراقبت های بعد از ایمپلنت بعد از عمل جراحی ایمپلنت گذاری

حداقل روزی دو بار مسواک بزنید

برای مراقبت از ایمپلنت خود بعد از عمل باید در شبانه روز دست کم 2 بار دندان های خود را با دقت و به صورت اصولی مسواک زده و شستشو دهید. این امر به جلوگیری از رشد باکتری ها، همچنین جلوگیری از پوسیدگی دندان و بروز بیماری های دهان و دندان کمک می کند.

نخ دندان را فراموش نکنید

برای حفظ و مراقبت از ایمپلنت بعد از عمل، تنها مسواک زدن کافی نیست و باید حتما نخ دندان هم بکشید. در حالی که اغلب افراد نخ دندان نمیکشند و از استفاده از آن هراس دارند. اما نخ دندان بهترین روش برای از بین بردن خورده زیرهای مواد غذایی از بین دندان ها و پیشگیری از رشد و تکثیر باکتری های مضر دهان است.

سایر مراقبت های بعد از ایمپلنت دندن

موارد زیر نیز میتوانند برای مراقبت از ایمپلنت دندان به کارتان بیاید:

· دهانشویه آنتی باکتریال

· نخ دندان

· قرص هایی که تجمع پلاک را از بین می برند

· مسواک های بین دندانی

· مسواک نرم و کوچک برقی یا دستی

· خمیردندان از بین برنده تارتار و پلاک

به طور منظم به متخصص دندانپزشکی خود مراجعه کنید

برای اینکه بهترین نتیجه ایمپلنت برای شما رقم بخورد و نتایج عمل با قدرت تا سال های سال ادامه پیدا کند، باید در طول یک سال اول بعد از عمل، حداقل 4 بار به مطب دندانپزشک بروید و به شستشوی تخصصی دندان های خود بپردازید. (مثلا بلیچینگ تخصصی انجام دهید)

 

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد دانستنی های دندانپزشکی ( دندانپزشکی زیبایی و ارتودنسی دندان اعم از ارتودنسی ثابت وارتودنسی متحرک ) به سایت کلینیک فوق تخصصی دندانپزشکی ایده آل مراجعه کنید.

+ نوشته شده در دوشنبه پنجم اسفند 1398 ساعت 10:25 توسط رعنا عنابستانی بدون نظر

ارتودنتیست ها متخصص دندانپزشکی هستند که در زمینه پیشگیری، تشخیص و درمان بی نظمی ها  و ناهماهنگی های دندان ها، فک و صورت آموزش دیده اند. آنها طیف گسترده ای از گزینه های درمانی را برای صاف کردن دندان های کج، رفع مشکلات بایت دهان و ترمیم صحیح فک ها ارائه می دهند.

در حالی که ارتودنتیست ها در درجه اول برای صاف کردن دندان ها شناخته شده اند ، می توانند به مشکلات اساسی ناهماهنگی و عدم تراز فکهای بالا و پایین نیز کمک کنند، حرکت دندان ناشی از عادت های بد مانند مکیدن انگشت شست و حتی برخی از انواع آپنه خواب نیز از جمله مشکلات شایعی هستند که این دندانپزشکان به درمان آن ها میپردازند.

به طور خلاصه بهترین متخصص ارتودنسی در کرج برای شما یک لبخند زیبا، دندان هایی صاف، گفتاری رسا و قدرت جویدن فوق العاده به ارمغان میآورند. اوج تبحر و کار بهترین متخصص ارتودنسی را تنها باید با دیدن عمل های فک و صورتی که توسط آن ها انجام شده ببینید که چطگونه صورت بیمار را به صورت معجزه آسایی اصلاح و درمان میکنند.

بهترین متخصص ارتودنسی در کرج از چه طریقی مشکلات عدم هماهنگی دندان ها را درمان میکند؟

متخصص ارتودنسی با استفاده از دانش و تخصصی که در زمینه بی نظمی های صورت و حرکات دندان دارد می تواند به شما کمک کند تا بفهمید کدام یک از گزینه های درمانی موجود برای شما یا فرزند شما بهترین خواهد بود.

آن ها برای حل مشکلات جزئی تا شدید دندان هایتان از دستگاه های زیر استفاده میکنند:

 

·         براکت های فلزی

·         براکت های سرامیکی

·         بریسهای زبانی یا ارتودنسی لینگوال

·         ترازهای شفاف

·         اینویزیلاین ها

·         ریتینر ها

و ….

+ نوشته شده در یکشنبه چهارم اسفند 1398 ساعت 15:59 توسط رعنا عنابستانی بدون نظر

اگر هرگز دندان خود را از دست نداده اید یا برای تاج دندان شما مشکلی پیش نیامده است، معلوم می شود که احتمالاً هرگز به متخصص پروستودنتیست مراجعه نکرده اید. این متخصص در اصل دندانپزشکی است که روی دندان‌های ناکامل و یا از دست رفته تمرکز دارد.

تخصص ترمیم دندان یا پروسترودنتیستری یا (Prosthodontistry)

پروسترودنتیستری بخشی از دانش دندانپزشکی است که بر مراقبت و ترمیم دندان ها تمرکز دارد. یک متخصص ترمیم دندان به طور خاص، به رفع موارد و مشکلاتی که مربوط به ریزش دندان یا مشکلات مربوط به فک است می پردازد. اگر به دندانپزشکی احتیاج دارید که برای شما دندان مصنوعی بکارد و یا دندان شما را ترمیم کند حتما به یک متخصص ترمیم دندان مراجعه کنید.

تنفاوت این متخصصان با دندانپزشکان عادی چیست؟

این متخصصان روی بخش های بسیار خاصی از دندانپزشکی و ترمیم دندان تمرکز می کنند، در حالی که دندانپزشکان تمام اصول اولیه مربوط به بهبود عملکرد و سالم نگه داشتن دندان ها را انجام می دهند.

متخصصان پروتستودنتیست چه مشکلاتی را درمان می‌کنند

این متخصصان مشکلات مختلفی دندانی را درمان می‌کنند، که بیشتر آنها مربوط به از دست دادن دندان و جایگزینی آن ها هستند.

بازسازی دندان ها

زمانی که به هر دلیلی دندانی دچار آسیب دیدگی، پوسیدگی دندان یا سایر عواملی که موجب صدمه به بافت دندان های شما شود، دندانپزشک متخصص پروستودنتیست برای بازگرداندن ظاهر و عملکرد دندان های شما دست به کار خواهد شد. وقتی تاج دندان شما آسیب دیده اما کانال ریشه هنوز سالم است، پروستودنتیست می تواند برای دندان شما یک تاج ایجاد کند.

بریج ها و ایمپلنت های دندانی

اگر تنها یک یا تعداد معدودی دندان از دست داده باشید، دندانپزشک متخصص پروستودنتیسیت برای شما پل ها یا بریج دندان(Bridges) را به عنوان جایگزین دندان های اصلی شما در نظر خواهد گرفت.

ایمپلنت ها یا (Implants) یک روش محبوب و ترجیحی برای جایگزینی دندان های از دست رفته هستند. متخصص پروستودنتیست برای جایگزینی دندان از دست رفته شما، یک ایمپلنت دندان ایجاد می کند که از یک ماده تیتانیومی و یک دندان کاذب و مصنوعی تشکیل شده است. این متخصص ممکن است که انجام پروسه جایگذاری و کاشت ایمپلنت را به یک متخصص دیگر واگذار کند ولی در نهایت مسئول طراحی ایمپلنت دندانی شما خواهد بود

دندان مصنوعی

اگر تمام یا بخش قابل توجهی از دندان های خود را از دست بدهید، پزشک متخصص پروتسودنتیست به شما توصیه می کند که از دندان های مصنوعی استفاده کنید. دندان های مصنوعی شما متناسب با سایز دندان های اصلی شما در تهیه خواهند شد و با روش های مختلفی در دهان شما فیکس می‌شوند.

 

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد دانستنی های دندانپزشکی (ارتودنسی دندان و ترمیم و زیبایی ) می توانید به سایت کلینیک فوق تخصصی ایده آل مراجعه کنید.

+ نوشته شده در یکشنبه چهارم اسفند 1398 ساعت 10:21 توسط رعنا عنابستانی بدون نظر