سوال ۱: چه موقع بعد از عمل جراحی لاغری می‌تونم ورزش کنم؟

پاسخ:

بعد از انجام عمل می‌توانید در بیمارستان، در کنار استراحت کردن به صورت محدود پیاده روی کنید. البته نه بیشتر. نکته مهم بعد از اغلب اعمال جراحی لاغری ، آهسته حرکت کردن و اجتناب از تحرک زیاد است. دست کم تا یک ماه نباید ورزش سنگین انجام دهید. دور ورزش ها و فعالیت های رقابتی را خط بکشید. وزنه سنگین بلند نکنید. اگر شناگر هستید و یا شنا دوست دارید حتما تا زمان بسته شدن و التیام کامل زخم وارد آب نشوید.

سوال ۲: من قبلا هرنی داشتم و یا من قبلا روی شکمم عمل انجام دادم، آیا من الان می‌تونم عمل لاغری لاپاراسکوپی داشته باشم؟

پاسخ:

جواب کوتاه بله است. اما قبل از بیهوش شدن باید تمام سوابق بستری شدن و یا سابقه داشتن عمل جراحی قبلی مخصوصا در ناحیه شکم و لگن را به جراح لاغری خود و متخصص بیهوشی اطلاع دهید. حتی اگر در دوران کودکی نیز عمل خاصی داشته اید را اطلاع دهید.

سوال 3: اگر من بیماری قلبی داشته باشم میتونم عمل لاپاراسکوپی لاغری انجام بدم؟

پاسخ:

بله میتوانید. هرچند که شدنی است، اما باید پیش از انجام عمل با متخصص قلب و عروق مشورت کنید و او تایید کند که شما صلاحیت انجام این عمل را دارید. انجام عمل جراحی لاغری میتواند باعث بهبود برخی شرایط و بیماری های مربوط قلب شود

نکته:

معمولا پیش از انجام عمل، توسط تیم پرستاری و جراح لاغری مورد ارزیابی قرار میگیرید. مطمئن شوید که تمام مشکلات قلبی و عروقی که دارید را با جزئیات به آن ها اطلاع دهید. باز هم نگران این نباشید که عمل شما انجام نشوید، زیرا حتی بیمارانی که فیبریلاسیون دهلیزی، تعویض دریچه های قلبی، استنت گذاری و بای پس قلبی انجام داده اند نیز توانسته اند با موفقیت اعمال لاغری مانند اسلیو معده را انجام دهند.

سوال 4: میگن بعد از عمل باید مکمل ویتامین و مینرال بگیرم، آیا بیمه هزینه این مکمل ها رو به من برمیگردونه؟

پاسخ:

تا مدت طولانی بعد از عمل اسلیو معده، بای پس معده و برخی دیگر از اعمال لاغری باید مولتی ویتامین دریافت کنید و شاید برای تمام طول عمر. بدن شما به مقادیر بالاتری از برخی ویتامین های خاص، کلسیم و ویتامین D نیاز پیدا خواهد کرد. علاوه بر این، شما باید به صورت سالانه آزمایش بدهید. هزینه مکمل ها هرچه باشد پای خودتان است و بیمه چیزی به شما بر نمیگرداند. اما هزینه آزمایشگاه؛ تحت پوشش بیمه خواهد بود

+ نوشته شده در چهارشنبه دوم بهمن 1398 ساعت 14:9 توسط رعنا عنابستانی بدون نظر