شیوه نگاه نوزاد به دنیا با تحرک بیشتر و شدیداً تغییر می کند، او سریع چهار دست و پا می رود و با کمک وسایل می ایستد و مسیرها را طی می کند. یک کودک یک ساله ، هنوز با غریبه ها خجالت زده می شوند و معمولاً یک شی محبوب دارند مثل یک تکه لباس و یا یک اسباب بازی.

رشد و تکامل جسمی – حرکتی

مهارتهای حرکتی درشت

یک کودک ۱۲ ماهه

·         می تواند بدون کمک دیگران و یا وسایل بیاستد.

·         برای چند دقیقه به تنهایی می ایستد.

·         می توانند روی زانوها و دست ها چهاردست و پا بروند و با باسن خود را بکشند و یا فقط با کف پا و دست (خرسی راه رفتن) سریعاً راه می رود.

·         می تواند با کمک وسایل راه برود.

·         ممکن است به تنهایی بتواند راه برود (پاها با فاصله زیاد قرار بگیرند) و بازوها برای حفظ تعادل بالا نگه داشته می شوند. و یا وقتی یک دستش را بگیریم راه می رود

یک کودک ۱۳ ماهه

اغلب راه می رود (حدود ۵۰ درصد بچه ها) اما معمولاً اغلب می افتند و ناگهانی می نشینند.

یک کودک ۱۵ ماهه

·         از پله به حالت چهاردست و پا بالا می رود و دنده عقب پایین می آید.

·         معمولاً به تنهایی راه می روند.

·         بدون کمک زانو می زند

​​رشد و تکامل حسی

یک کودک ۱۲ ماهه

·         تقریباً به خوبی بزرگسالان می بینند، حافظه بینایی اشان خوب است، می تواند اشیایی را که بزرگترها گم کرده اند پیدا کنند.

·         اسمشان را می دانند و بلافاصله پاسخ می دهند و صداها و آواهای آشنا را می شناسند.

·         اشیاء را در دست هایشان ناز می کنند، ضربه می زنند و بر می گردانند و اشیای آشنا را با لمس می شناسند.

·         بین طعم غذاهای مختلف تمایز قائل می شوند و به طعم های شیرین، شور و چرب بیشتر علاقه دارند.

·         اغلب تماشای تلویزیون را دوست دارند.

یک کودک ۱۵ ماهه

·         اشیاء مورد نظرشان را با اشاره انگشت می خواهند.

 

·         به افراد آشنا، حیوانات و اسباب بازی ها در صورت خواست ما اشاره می کنند.​

+ نوشته شده در سه شنبه بیست و نهم بهمن 1398 ساعت 17:59 توسط رعنا عنابستانی بدون نظر

بهتر است قبل از تصمیم  و اقدام برای انجام عمل  کاشت ریش و سبیل  به چند نکته مهم در ارتباط با مزایا و معایب روشهای مختلف کاشت توجه  کنید . با توجه به اینکه برداشتن مو و پیوند گرافتها طی عمل جراحی صورت می گیرد ممکن است بعضی از عوارض جانبی برای افراد رخ دهد . آنچه حائز اهمیت است موارد شایع در ارتباط با عوارض جانبی است .

التهاب و قرمزی پوست از جمله عوارض موقتی دیگر عمل کاشت ریش و سبیل می باشد . در محل برداشت و پیوند ممکن است کیستهای ریزی ایجاد شود و در اغلب موارد به تدریج کیست ها از بین میروند . درد و تورم جزئی از عوارض جانبی دیگر این نوع عملهاست .

چه کسانی کاندیدی برای روش های کاشت ریش و سبیل  هستند ؟

افرادی که موهای ریش و سبیل کم پشتی دارند و یا به واسطه آسیبهای فیزیکی یا سوختگی و مشکلات پوستی رویش مو و سبیل هایشان متوقف شده است می توانند با مشورت با پزشک اینکار را انجام دهند .

ملاقات با پزشک معالج بهترین راه برای تصمیم گیری است از آنجاییکه نوع و کیفیت و تراکم مو در موفقیت عمل کاشت نقش مهمی ایفا می کند . سابقه پزشکی و مصرف داروهای خاص هم باید در پروسه کار مورد ارزیابی قرار بگیرد . معمولا بعد از ۲۵ سالگی زمان خوبی برای انجام این عمل خواهد بود .

از آنجاییکه ریش و سبیل در ظاهر مردانه و زیبایی فرد بسیار موثر است انتخاب کلینیک مجهز به شما کمک خواهد کرد تا موهای ریش و سبیل پیوندی ظاهری کاملا طبیعی و با تراکم مطلوبی داشته  باشند .

نظر پزشکان در مورد عمل کاشت ریش و سبیل

با توجه به پیشرفتهای روزافزون و دقت بالای ابزار و سوزنها و هم چنین مراقبتهای قبل و بعد از عمل کاشت ، در صورتیکه فرد تمام فاکتورهای لازم را برای کاشت ریش و سبیل داشته باشد این روش از سوی پزشک به او پیشنهاد میشود . در روشهای قبلی تا حدودی جای اسکار پس از جراحی مشهود بود و فرد باید همیشه تا حدی موهایش را بلند نگه میداشت تا اثر اسکار مخفی باشد اما امروز با ایجاد پانجهای بسیار ریز و استفاده از رباتهای پیشرفته با حداقل خطا و حتی انجام عمل به صورت اتوماتیم اکثر عملها با رضایت بالای افراد همراه بوده است .

اما بهترین پزشک برای انجام این عمل جراح زیبایی یا متخصص کاشت مو خوب است البته نباید فریب مراکزی را خورد که هزینه کمتری پیشنهاد میدهند اما در واقع کیفیت کار بسیار پایین خواهد بود و گاهی عوارض جبران ناپذیری برای فرد به همراه خواهد داشت به صورتیکه ممکن است فرد ریزش موی بیشتری را در محلهای اهدایی تجربه کند 

+ نوشته شده در سه شنبه بیست و نهم بهمن 1398 ساعت 17:23 توسط رعنا عنابستانی بدون نظر

کاشت ریش و سبیل به روش fue معمولا برای پرکردن موهای سبیل و موهای ریش در اطراف گونه و چانه به کار میرود . این روش راه  حل مناسبی برای افرادی است که میخواهند موهای ریش و سبیل با تراکم بیشتر داشته باشند . اغلب پزشکان از این روش استفاده می کنند نظر به اینکه پاسخ دهی بالایی دارد و میتواند انتظارات افراد را تامین  کند

مراحل  کاشت ریش و سبیل به روش fue

اگر شما بر اساس بررسی ها و آزمایشات انجام شده ، کاندید مناسبی برای کاشت ریش و سبیل به روش fue  انتخاب شده اید بهتر است در انتخاب یک متخصص کاشت مو خوب  بسیار دقت کنید زیرا ریش و سبیل در زیبایی شما بسیار تاثیر گذار خواهد بود . آنچه بسیار مهم است محل درست استقرار موها و زاویه درست آنهاست تا پس از عمل کاملا طبیعی به نظر برسد .

فولیکولهای مو بر اساس ضخامت و قطر و تعداد مورد نیاز برداشته  میشوند . تعداد فولیکولهای برداشته شده به محل مورد نظر برای پیوند و تراکم آن بستگی دارد .عمل با بی حسی موضعی و تزریق مسکن انجام  میشود . با توجه به منطقه پوشش داده شده و تراکم ایجاد شده عمل بین ۲ تا ۵ ساعت طول میکشد .

 

روز بعد از عمل فرد به راحتی میتواند فعالیتهای روزمره اش را انجام دهد . این کار با سوزنهای بسیار ریزی انجام میشود که در نهایت درد و خونریزی و تورم را به حداقل میرساند . بهتر است تا ده روز بعد از موهای ریش و سبیل اصلاح یا تیغ زده نشوند . مثل هم عمل جراحی دیگر در اثر مراقبت ضعیف و رعایت نکردن اصول بهداشتی ممکن است عفونتی بعد از عمل ایجاد شود

مزایا و معایب روش fue

در این روش میتوان تعداد مشخصی فولیول مو را برداشت و برای پیوند استفاده کرد . بهبودی سریع در محل برداشتن گرافت و محل دریافت کننده از مزایای دیگر این روش می باشد . معمولا هیج جای اسکار پس از عمل در این روش مشاهده  نمی شود .

معمولا از Hنجاییکه موهای پیوندی طبیعی هستند ، از لحاظ زیبایی کاملا مطلوب هستند . روش fue نسبت به روشهای قبلی معایت بسیار کمی دارد و با توجه به پیشرفتهای تکنولوژیکی هر روز کیفیت کاشت به این روش رو به بهبود است .

کلینیک تخصصی برای انجام عمل کاشت ریش و سبیل باید تحت نظارت پزشک متخصص باشد و مثل هم عمل جراحی دیگری رعایت اصول بهداشتی و استریل کردن ابزار برداشتن گرافت و پیوند بسیار مهم است . انتخاب  محل و تراکم مناسب موهای پیوندی با توجه به ساختار پروسه ایی است که در یک کلینیک تخصصی و با همکاری پزشک متخصص زیبایی محقق خواهد شد .

هزینه کاشت ریش و سبیل به روش fue

 

نظر به پیشزفتهای اخیر در تکنولوژی fue ، هزینه ی کاشت مو بر اساس تعداد گرافتهای برداشته شده و تراکم موها و در نهایت مدت زمان عمل تخمین زده  میشود . در کشورهای مختلف تعرفه های متفاوتی برای عمل کاشت ریش و سبیل تعریف شده  است . البته با توجه به ابزار کاربردی و تجهیز کلینیک به آخرین ابزار قیمتها ارائه خواهد شد .

+ نوشته شده در سه شنبه بیست و نهم بهمن 1398 ساعت 16:41 توسط رعنا عنابستانی بدون نظر

پس از جراحی لاغری، اغلب بیماران وزن بسیار زیادی کم می کنند (اغلب بیش از۵۰ کیلوگرم) که در نهایت می تواند موجب افتادگی پوست و شل شدن عضلات شود. از آنجایی که این پوست اضافی پس از کاهش وزن، خود به خود از بین نخواهد رفت، بیشتر بیماران از آویزان شدن پوستشان گله مند هستند. این به این دلیل است که با افزایش وزن، پوست تا روی توده های چربی جدید گسترش می یابد و با کاهش وزن، پوست معمولا قابلیت ارتجاعی کافی برای جمع شدن و بازگشت به حالت اولیه را ندارد.

آیا پس از تمام جراحی های لاغری بیمار دچار افتادگی پوست می شود؟

حال باید از یک متخصص جراحی لاغری پرسید که این مشکل تا چه اندازه روی شما تاثیر خواهد داشت؟ در واقع شدت این مشکل در هر شخص متفاوت است و میزان آن بستگی به عواملی مانند نوع جراحی، وزن سابقتان، سن، سابقه سیگاری بودن و ژنتیک دارد.

نوع جراحی لاغری اهمیت فراوانی در میزان افتادگی پوست دارد. جراحی اسلیو معده که طی آن بیمار با سرعت کمتری نسبت به جراحی بای پس معده وزن کم می کند، کمتر موجب افتادگی پوست می شود.

از آنجایی که بیشتر مردم مقداری افتادگی پوست را پس از کاهش وزن تجربه می کنند، پس طبیعی است که نسبت به آن حس خوبی نداشته باشند.

اما اصلا جای نگرانی نیست چون همیشه راه های پیشگیری و گزینه های اصلاحی برای اینگونه مشکلات وجود دارد

افتادگی پوست در چه قسمت هایی از بدن بیشتر اتفاق می افتد؟

افتادگی پوست اغلب در ناحیه شکم اتفاق می افتد که بیشترین میزان ذخیره چربی را دارد. البته شل شدن و افتادگی پوست در قسمت های دیگر نیز می تواند اتفاق بیافتد.

برخی از افراد پس از رژیم های لاغری سریع دچار افتادگی و شل شدن بازو و سینه ها، و برخی دیگر دچار افتادگی در نواحی ران و باسن می شوند.

چگونه می توان از افتادن پوست پس از جراحی های لاغری جلوگیری کرد؟

·         ورزش

·         کاهش تدریجی وزن

·         مراقبت از پوست

+ نوشته شده در سه شنبه بیست و نهم بهمن 1398 ساعت 16:16 توسط رعنا عنابستانی بدون نظر

دلایل زیادی وجود دارد که چرا متخصص جراحی لاغری این عمل را برای برخی از بیماران خود انجام میدهند. اما به طور خلاصه ۳ دلیل اصلی انجام این عمل عبارتند از:

·         در سایر روش های جراحی لاغری ما شاهد کاهش جذب مواد مغذی از جمله ویتامین ها هستیم. زیرا معده دستکاری میشود و یا بخشی از مسیر جذب عملا از کار می افتد. اما با انجام عمل جراحی ساسی بای پس ما همچنان جذب ویتامین داریم و حتی اگر مجبور به دریافت مکمل ویتامینی باشیم، مدت زمان دریافت آن بسیار کوتاه خواهد بود. و به طور کلی با انجام این عمل نیاز شما به دریافت حتی مکمل های مواد معدنی نیز کاهش میابد.

·         ما روش های زیادی برای مدیریت دیابت داریم اما هیچکدام از این روش ها به کارآمدی عمل جراحی لاغری نیستند. همه عمل های لاغری میتوانند تا حدی به تسکبن و کنترل دیابت نوع دو کمک کنند، اما اثربخشی هیچکدام از آن ها به اندازه عمل جراحی ساسی بای پس نیست. محققان و جراحان لاغری معتقدند که در صورت موفقیت عمل و پیروی بیمار از دستورالعمل های جراح لاغری، عمل ساسی بای پس تا ۹۵ درصد میتواند دیابت نوع ۲ را درمان کند.

·         این عمل به طرز عجیبی عوارض جانبی و برخی از مشکلات و بیماری های مرتبط با چاقی از جمله فشار خون بالا، کلسترل بالا و در نهایت بیماری های استخوانی را درمان میکند یا دست کم تا مرز درمان آن ها را تسکین میدهد.

هزینه عمل ساسی بای

مدت زمان انجام این عمل زیاد است و شخص جراح لاغری باید وقت زیادی صرف عمل کند. از طرفی این عمل یکی از سخت ترین عمل های لاپاراسکوپی به منظور لاغری است. و از آنجایی که ما عملا دو نوع عمل را در قالب ساسی بای پس انجام میدهیم، طبیعتا هزینه عمل ساسی بای پس بیشتر از هر عمل لاغری دیگری خواهد بود. که البته این هزینه واقعا توجیه دارد زیرا هم سخت و طولانی است و هم نتایج آن بهتر از نتیجه هر عمل دیگری است.

اما در کل هزینه این عمل به فاکتورهای زیر بستگی دارد:

·         شخص جراحی و تخصص او

·         نوع بیمارستانی که شما قرار است در آن زیر تتیغ جراحی بروید

·         وسایل و مواد مصرفی که برای عمل شما استفاده میشود

·         هزینه اقامت و بستری شدن شما در بمیارستان

 

·         و سایر هزینه های اضافی دیگر

+ نوشته شده در سه شنبه بیست و نهم بهمن 1398 ساعت 14:21 توسط رعنا عنابستانی بدون نظر